Daha önce Fenerbahçe ile 3 kez şampiyonluk yarışına giren ve üçünü de son anda kaybeden Şenol Güneş “Bu kez zafer benim olacak” diyor Pereira ise “Ben 2012-13’te son anda Benfica’yı geçip Porto’yu şampiyon yaptım. F.Bahçe’yle de aynı başarıyı yakalay

Gözden kaçırmayın

"Bir nüfus kağıdım var Trabzon, öteki de Beşiktaş kongre üyesi" "Bir nüfus kağıdım var Trabzon, öteki de Beşiktaş kongre üyesi"
 Süper Lig'in ilk haftasında liderliği ele geçiren Beşiktaş, bitime üç hafta kala, amansız takipçisi Fenerbahçe'nin 3 puan önünde zirvedeki yerini koruyor. Son yılların en heyecanlı şampiyonluk yarışında tüm dikkatler teknik direktörlerin üzerinde toplanmış durumda. Kimilerine göre, sahadaki futbolculardan çok teknik adamların performansı şampiyonu belirleyecek. Şenol Güneş'in engin tecrübesi belki de Beşiktaş'ın en büyük avantajı. F.Bahçe'yi ise Pereira'nın hırsı ateşliyor. Aslında Güneş, Fenerbahçe ile ilk kez şampiyonluk yarışına girmiyor.


DRAMATİK KAYIPLAR
Deneyimli hoca Trabzonspor'u çalıştırırken Kanarya ile üç kez kıyasıya şampiyonluk mücadelesi verdi ama üçünü de kaybetti. 1995- 96'da 32. haftaya girilirken Trabzonspor, Fenerbahçe'nin 1 puan önünde liderdi. Ancak 32. haftadaki o unutulmaz derbide Trabzonspor, F.Bahçe'ye 2-1 yenilince hem liderliği hem de şampiyonluğu kaybetti. 2004-05'te yine Fenerbahçe ile Trabzonspor kapışıyordu ve bordo-mavili ekibin başında yine Şenol Güneş vardı. Ancak Güneş'in takımı ezeli rakibinin 3 puan gerisinde kalarak sezonu ikinci sırada tamamladı.

İKİSİ DE ÇOK KARARLI
Çok konuşulan 2010-11 sezonunda Şenol Güneş'li Trabzonspor ile Fenerbahçe benzeri görülmemiş bir şampiyonluk yarışına girmişti. İki takım da ligi 82 puanla tamamlarken, Fenerbahçe ikili averajla ipi göğüsledi. Ve yıl 2016... Şenol Güneş bu kez Beşiktaş'ın başında ve rakibi yine Fenerbahçe. Bu defa kazanmaya kararlı olan tecrübe abidesi Güneş, oyuncularına "Şampiyon biz olacağız" diye inanç aşılıyor. Pereira ise 2012-13'te, Porto'yu çalıştırırken, bitime iki hafta kala lider Benfica'yı yenerek şampiyon olmasını hatırlatıp "Bunu yine başaracağım" diyor..


FOTOMAÇ