Karşılaşmayı Başkan Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyeleri, Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, Futbol Genel DirektörüÖnder Özen, Futbol A Takım teknik heyeti ve futbolcular da tribünden takip etti.


Beşiktaş, karşılaşmaya Colton Iverson, Chris Lofton, Muratcan Güler, Ryan Broekhoff ve Doron Perkins beşiyle başladı.
 
Siyah-beyazlılar, karşılaşmadaki ilk sayılarını Colton Iverson ile kazandı. Ryan Broekhoff’un basketiyle Beşiktaş, ilk dakikada skoru 5-0’a getirdi. Chris Lofton ve Muratcan Güler ile hücumda etkili olan siyah beyazlılar, rakibine kolay sayı şansı tanımadığı bu çeyreği 18-6 önde tamamladı.
 
Karşılaşmanın ikinci çeyreğine Beşiktaş, Doron Perkins’in 2 sayılık basketiyle başladı. Bu çeyrekte hücumda sıkıntılar yaşayan ve rakibinin dış şutlarına karşı etkili bir savunma yapamayan siyah-beyazlılar, farkın erimesine engel olamadı ve ilk yarıda son 7 dakikaya 20-18 önde girdi. Alınan moladan sonra Mehmet Yağmur ve Chris Lofton ile arka arkaya basketler bulan kara kartallar, tekrar farkı açtı. Savunma direncini arttıran siyah-beyazlılar, ilk yarıda son 3 dakikaya 31-25 üstünlükle girdi. Kalan sürede hücum ritmini kaybeden Beşiktaş, rakibinin öne geçmesine engel olamadı ve soyunma odasına 35-34 geride girdi.
 
Karşılaşmanın ikinci yarısına Beşiktaş İntegral Forex, Doron Perkins, Ryan Broekhoff, Chris Lofton, Colton Iverson ve Muratcan Güler beşiyle çıktı.
 
Üçüncü çeyreğe tutuk başlayan siyah beyazlılar, ilk 2 dakikada skor üretemedi. Bu bölümdeki ilk sayılarını siyah-beyazlılar, Chris Lofton’un 3 sayılık basketiyle kazandı. Çeyrekte ilk 4 dakikayı Beşiktaş, 44-40 geride geçti. Mehmet Yağmur’un oyunu etkili yönlendirmesiyle hücumda ritim kazanan siyah-beyazlılar, Ryan Broekhoff’un arka arkaya bulduğu basketlerle çeyreğin bitimine 3 dakika kala 48-47 önde geçti. Chris Lofton’un hücumda Ryan Broekhoff’un da savunmada etkili oynadığı son bölümünün ardından siyah beyazlılar, bu çeyreği 57-52 önde tamamladı.
 
Son çeyreğe Beşiktaş, Mehmet Yağmur’un basketiyle başladı. Mehmet Yağmur ile hücumda etkili oyununu sürdüren siyah-beyazlılar, Doron Perkins’in de skora katkı yapmasıyla çeyrekte ilk 3 dakikayı 64-58 önde geçti. Chris Lofton’un basketleriyle rakibinin farkı eritme çabalarını sonuçsuz bırakan Beşiktaş, son 5.30 dakikaya 71-60 önde girdi. Taraftarının desteğini arkasına alarak farkı açan siyah-beyazlılar, son 4 dakikaya 75-62 üstünlükle girdi. Karşılıklı basketlerle devam eden son bölümde Doron Perkins ve Caner Topaloğlu ile skor üreten siyah beyazlılar, karşılaşmadan 88-71 galibiyetle ayrıldı.
 
Karşılaşmda en skorer olan oyuncu 28 sayıyla yıldızlaşan Chris Lofton olurken onu; 12’şer sayıyla oynayan Mehmet Yağmur, Ryan Broekhoff ve Doron Perkins takip etti.