Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tolgay Arslan’ın Fenerbahçe ve Galatasaray’ın hedefinde olmasına şu sözlerle karşılık verdi: 15 milyon Euro veren alır.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş resmen açıkladı! Vodafone Park'ta konser Beşiktaş resmen açıkladı! Vodafone Park'ta konser
 Deneyimli yönetici, 25 yaşındaki futbolcuyu takımlarında tutmayı planladıklarını belirterek, “Biz Tolgay’a bir proje olarak bakıyoruz. Oyuncumuzu rakiplerimize göndermek gibi bir düşüncemiz yok. Ama eğer 15 milyon Euro verirlerse belki fikrimiz değişebilir!” dedi.
Almanya Bundesliga ekibi Hamburg’tan önceki sezonun ara transfer döneminde olaylı bir şekilde Beşiktaş’a transfer olan Tolgay Arslan, dizinden yaşadığı sakatlık sonrasında ikinci yarıda takıma dönmüş ancak kadroda kendisine yer bulamamıştı.

Siyah-Beyazlılar’ın şampiyon olarak kapattığı Süper Lig’de sadece 6 maça çıkabilen 25 yaşındaki futbolcunun bu durumdan dolayı mutsuz olduğunu açıklaması sonrasında Fenerbahçe ve Galatasaray’ın devreye girmesi üzerine Beşiktaş Yönetimi’nden açıklama geldi.

Konuyla ilgili olarak FANATİK’e açıklamalarda bulunan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, tecrübeli ön liberoyla yeni sezonda yola devam edeceklerini söyledi. Çebi, “Tolgay bizim sözleşmeli futbolcumuz. Şanssız bir sakatlık yaşadı, çok çalışıp takıma döndü ama fazla forma şansı bulamadı. Ondan yeni sezonda daha fazla yararlanmayı planlıyoruz. Tolgay’dan hocamız da memnun” ifadelerini kullandı.

‘Bir takım haberler...’

Tolgay Arslan gibi önemli bir futbolcularını rakiplerine kaptırmayacaklarını belirten Çebi, “Oyuncumuzla ilgili olarak bir takım haberler medyada yer alıyor. Biz Tolgay’a bir proje olarak bakıyoruz. Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlara oyuncumuzu göndermek gibi bir düşüncemiz yok. Ama eğer 15 milyon Euro verirlerse belki fikrimiz değişebilir” sözlerini sarf etti.

‘Şenol hocadan memnunuz’

Çebi, yeni sezonda daha güçlü bir Beşiktaş oluşturacaklarını söyleyerek, “Önce stadımızla buluştuk sonrasında şampiyon olduk. Şenol hocamızdan ve takımımızdan oldukça memnunuz. Bu başarımızı yeni sezonda da sürdürmek ve ek olarak Avrupa’da da yükselişimizi devam ettirmek için çalışmalarımız sürüyor” dedi.