Hakem, yanlış taç, yanlış fauller, hepsi bir yana Beşiktaş dünya futbol tarihinde eşine ender rastlanacak iki taç uyuklamasıyla maçı kaybetti.

Hakem, yanlış taç, yanlış fauller, hepsi bir yana Beşiktaş dünya futbol tarihinde eşine ender rastlanacak iki taç uyuklamasıyla maçı kaybetti. Aslında baktığımızda ilk yarı kötü maç oldu. Kimse bir şeyini ortaya koymazken, hakem Bülent Yıldırım, Beşiktaş'ı doğramak için her şeyini ortaya koydu. Fazla bir pozisyon var mı, yok ama devrenin sonlarına doğru çok ama çok tuhaf bir olay yaşandı. Topa Mariano vurdu, top bizim gördüğümüz kadarıyla Caner'in bacak arasından geçip 30 metre uzaktan orta sahanın kenarından taca çıktı. Hakeme baktık, işaret yok. Yardımcı hakem de bir yön göstermiyor ama oyuncuların vücut diline baktığımızda tacı Beşiktaş kullanacak havasındalar. Ancak Diagne topu oyuna sokuyor, Beşiktaşlılar seyrediyor, akın gelişiyor ve Onyekuru golü yapıyor. Beşiktaşlılar itiraz ediyor, taç bizimdi diye... Olabilir ama oyun başlamış, niye uyuyorsunuz be evladım! İkinci yarının hemen başında da aynı acemilikte yine tuhaf bir gol yediler. Galatasaray yine taç kullandı, yine Beşiktaşlı oyuncular seyretti, hem de kelimenin tam anlamıyla seyir... Fernando da golü yaptı.

Kabul, hakem iyi maç yönetmedi ama Beşiktaş çuvaldızı kendine batırmalı... Galatasaray bu gece lider oldu. Bırakır mı, kolay değil. Futbol bu ama, Galatasaray zor maçları iyi oynamasa da kazanmasını biliyor. Hakem Bülent Yıldırım'ın yönetiminden dün gece için büyük utanç duydum. İlk yarıda şeytani düdüklerle Beşiktaş'ın önünü kesti, 2-0'dan sonra da bu sefer tam tersi bir eyyamla sözüm ona sıyırdı. Yazık, çok yazık!

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'lı Dele Alli, derbileri seviyor Beşiktaş'lı Dele Alli, derbileri seviyor

Ahmet Çakar / Sabah