Beşiktaş Yönetimi, sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Brezilyalı sol beke 1+1 yıllık yeni kontrat teklif etmeyi planlıyor. Santos’un önerisini kabul etmeyen Adriano ise opsiyonsuz 2 senelik mukavele istiyor.

Negredo, Pepe ve Babel’le yollarını ayıran Beşiktaş bu ayrılıklardan maddi anlamda ciddi tasarruf sağlarken bazı tecrübeli oyuncularını ise kadroda tutmaya çalışıyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Adriano’ya gelen tekliflerden haberdar olan siyah-beyazlılar, Brezilyalı sol beki takımda tutmak için yeni bir kontrat önerecek.

Daha önce sözlü olarak Adriano’ya mukavele yenileme isteğini ileten yöneticiler, Santos’un devreye girmesi nedeniyle elini çabuk tutacak. Santos kulübünün teklifine ilk başta sıcak bakan Adriano, yıllık ücret ve sözleşme süresi konusunda anlaşma zemini bulamayınca, Brezilya ekibine olumsuz yanıt verdi.

Teknik Direktör Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda 34 yaşındaki oyuncuyla 1+1 yıllık sözleşme uzatmak isteyen siyah-beyazlılar, Adriano ile masaya oturacak.

Yardımcı olacak

Beşiktaş’ta oynamaktan çok mutlu olduğunu her fırsatta dile getiren deneyimli futbolcunun ise opsiyonsuz 2 senelik mukavele istediği ifade edildi. Yönetimle daha önce görüşen Adriano’nun, “Ailemi buraya getirdim. İstanbul’da yaşamayı çok seviyoruz. Sözleşme süresinde anlayabilirsek ben de yıllık ücret konusunda ortak bir noktada buluşmamıza katkı sağlarım” dediği ortaya çıktı. Siyah-beyazlı yönetimin ilerleyen yaşına rağmen Adriano ile makul koşullarla 2 yıllık sözleşme yenilemeye sıcak baktığı aktarıldı.

100: Adriano, Beşiktaş formasıyla 100 resmi maça çıktı, rakip ağları 4 kez sallarken, 9 kez de asist yaptı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti! Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti!

Skorer / Serdar Sarıdağ