Beşiktaş'ın Brezilyalı oyuncusu Adriano, NTV Spor'dan Övünç Özdem'e bir röportaj verdi ve düşüncelerini dile getirdi.

Adriano'nun sözleri şöyle:

"Benim için çok özel"

"Çok özel bir duygu, ayrı bir yeri var. İlk geldiğim günü hatırlıyorum. Lig uzun bir maraton, yeni bir kulübe geliyorsunuz ve ne olacğaını bilmiyorsunuz. Her gün sıkı çalışarak şampiyon olduk. Ben de şampiyonluklara devam ettim, kupalar kazanmaya devam ettim, benim için çok özel.

***

"Nereye gitsem şampiyon..." 

"Nereye gitsen şampiyon oluyorsun" diyorlar. Evet öyle oluyor. Pozitif bir insanım, nereye gitsem pozitif insanlarla karşılaştım. İyimserim, pozitifim. Burada da pozitif bir ortam var.

***

"Beşiktaş ile kupalar kazanmaya..."

Benim için özel bir duygu. Bu hafta birçok insanla konuştum, ben de tam açıklayamıyorum. Coritiba'dan itibaren her sene kupa kazanmak, her yerde kupa kazanmak açıklaması zor olan bir durum. Futbolu bıraktıktan sonra gururla anlatacağım ama futbolu bırakmama daha var. Şimdi Beşiktaş'la devam ediyorum, Beşiktaş ile kupalar kazanmaya devam etmek istiyorum.

***

"Söylenmedim"

Bence iyimser olmak, pozitif bakmak ve sıkı çalışmak lazım. Nereye gittiysem takım oyuncusu olmaya çalıştım. Ne gerekirse yaptım, farklı pozisyonlarda oynadım, söylenmedim. Bu oldukça, başarılar da bu yönde ilerliyor. Çok kupa kazanan oyuncular var tanıdığım. Hepsi de iyi niyetle takım için çalıştılar ve bu kupaları kazandılar.

***

"Barcelona'dan sonra..."

Her kupanın, her şampiyonluğun farklı bir tadı oluyor. O tadı tadınca da bırakmak istemiyorsunuz. Ben de biraz öyleydim. Barcelona gibi kazanan bir takımdan gelip başka takımda oynamak kolay değil. Geldiğim günde ilk düşüncem Beşiktaş'ta şampiyon olmaktı. Lig uzun maraton, birçok kulvarda mücadele ediyorsunuz. Sıkı çalışmanız lazım. Günlük disiplininiz çok iyi olmalı. Ligin başındaki düşünceler bizi buraya getirdi ve şampiyon olduk.

***

Şampiyonlar Ligi sözü

Sezon başında Şampiyonlar Ligi için çok iyimserdik, iyi de götürdük. Son maçta şanssız bir şekilde kupanın dışında kaldık. Sonra Avrupa Ligi vardı. Kalitemizi koyduk. Lyon maçında penaltılarla elendik, penaltılar şans işi. Oyun esnasında Lyon'dan daha iyi oynadık. Bu sene bize tecrübe oldu. Tecrübeli oyuncularımız var ama aramızda Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi oynamayan oyuncular vardı. Özgüven oldu onlar için de. Önümüzdeki sezon; başkanımız, taraftarımız ve camiamız emin olabilir ki, daha iyi bir Şampiyonlar Ligi çıkaracağız.

***

Taraftar yorumu

İlk günden itibaren, havaalanında taraftarları fark etmiştim. Farklı bir aşk besliyorlar takımlarına karşı. 12. adam diyebiliriz tam anlamıyla. Deplasmandaki destekleri sıra dışı. Gördüklerimiz arasında en iyisi diyebilirim. Deplasmanda kendi evimizde gibi hissediyoruz. Cumartesi gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Burada maçı kazanmak ve bu şampiyonluğu doyasıya kutlamak istiyorum.

***

Şampiyonluk kutlamaları

Sevilla ile ikinci UEFA Kupası'nı kazandığımızda, su üzerinde tekneyle kutlama yapmıştık. Bu da çok özel bir kutlama olacak. Her şampiyonluk özel. Benden arkadaşlarıma tavsiye; her şampiyonluk ilk şampiyonluk gibi olmalı.

***

Gökhan Gönül yorumu

Büük oyuncularla oynadığım için çok mutluyum. Daniel Alves ile U20'den beri arkadaşlığımız var. 5 sene Sevilla'da ve 5 sene Barcelona'da birlikte oynadık. Bu sene İtalya'da şampiyon oldu. Önünde Şampiyonlar Ligi finali var. Onun adına mutluyum. Gökhan Gönül'e karşı Sevilla'dayken oynamıştım. O zaman Fenebahçe'deydi. Şimdi onla beraber oynuyoruz. Alves de, Gökhan da milli takımları için çok önemli oyuncular. Bu oyuncularla oynamak benim için büyük bir gurur ve şans.

***

İstanbul'dan bahsetti

Boğazı görebiliyorum oturduğum yerden. Kültür çok güzel, farklılıklar çok güzel. Şehrin imkanları çok yoğun.

***

Beşiktaş'ta kalacak mı?

Tek düşüncem Cumartesi günkü maç. Şampiyon olsak da, bu maç önemli. Ligi en iyi şekilde bitirmeliyiz. Futbolda her şey olabiliyor ancak ben Beşiktaş'ta çok mutluyum. Kontrat süremi bitirmek istiyorum, kontratımı tamamlamak istiyorum.

***

"Soru işaretleri vardı"

Barcelonalı oyuncular ve çalışanları ile aram çok iyi. Barcelona'da iyi izler bıraktım. Buraya geldiğimde şüpheler vardı. Çok oynamamıştım. Hakkımda soru işaretleri vardı. Hepsinin üstesinden geldim. Arkdaşlarım aradı, kutladı. Aynı güzel izleri Beşiktaş'ta da bırakmak isterim. Buradan ayrıldığımda arkadaşlıklar bırakmak istiyorum.

***

Arda ile neler konuştu?

Arda ile Barcelona'da oyanarken Belşiktaş'ın teklifi yoktu. Ben ona sorular soruyordum Türkiye ile ilgili. Güzel şeyler söylüyordu. Bir gün Türkiye'de oynayacağımı hiç düşünmezdim. Beşiktaş'tan teklif geldi, sordum Arda'ya. imzalarsam mutlu olacağımı söyledi. Buraya geldim, oynadım ve devamlılığı sağladım. Çok mutluyum. Tarifi zor duygular yaşadım burada.

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma

"Bu güveni boşa çıkarmadım"

Kariyerim için çok özel bir yıl oldu. İlk geldiğimde soru işaretleri vardı. Kendime iyi bakarak, çalışarak yeniden hoca için, taraftarları için ve kulüp için güvenilir bir oyuncu olmayı başardım. Bunu ispatladım. Bu benim için çok önemliydi. Kulüp için de çok önemliydi. Bana güvendiler transfer ederken, ben de bu güveni boşa çıkarmamış oldum.

***

Şenol Güneş hakkında ne dedi?

Şenol Güneş'in büyük bir hoca olduğunu biliyordum. Dünya Kupası'nı takip etmiştik. Kariyerinin en önemli zamanlarıydı. Kariyerine bakıncai, yaptıklarının meyvelerini topluyor. Geçen sene şampiyon oldu, bu sene de şampiyon oldu. Bütün övgülere layık olduğunu gösteriyor. Geldiğimde bana çok yardımcı olcu. Bunun için teşekkür ediyorum. Bir futbolcunun teknik direktörünün güvenini alması çok önemli. Bu konuda da çok yardımcı oldu. Benim için çok önemliydi. Kazanma ruhu önemli. İkinci lige düşen bir takıma karşı çıktığınız maçın sonuna kadar, son düdüğe kadar aynı ciddiyetle oynamanız lazım. Teknik direktörün de bunu yansıtması lazım. Hakem düdük çalana kadar maç bitmiyor.

***

Kartal dövmesi yolda

Kendime bir kartal dövmesi yaptırmayı planlıyordum, bu sezonun ardından tatilde bir kartal dövmesi yaptıracağım.

***

Kaynak: Ajansspor