Adnan Dinçer yazdı..! Anlıyorsun değil mi?

Duayen futbol adamı Adnan Dinçer'den Ampute milli takımımızın Avrupa Şampiyonluğu ve A Milli futbol takımızın başarısızlığını harika bir yazı ile kaleme aldı.

ÖZEL 11.10.2017 - 19:58 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Hangisi bayram? Futbol alanı şartları belli. Tam sağlam raporu ile ayakla oynandığını biliriz. Canımız, aklımız bir bütün olarak vücudumuzu kazanmak için topla paylaşıp giydiğimiz formanın namusunu ortaya koyan kendimizle paylaşıp topluma karşı onu temsil etme sorumluğumuzu taşıyarak oynarız! En küçük bir eksiklik ve hata af etmez bir oyundur futbol. Ama oynadıkça kendimizi adadığımız nedenden uzaklaşır ve bazen de sapıtırız! Kendimizi tüm dünya canlılarından üstün görüp, hatta alçak dağları yarattığımızı sanma travmasına girdiğimizde kafayı duvara vururuz! İşte o sınır gol atmak yerine yediğimiz, kendi kalemizi yıktığımız andır! Bize gönül bağlayan ve daima yanımızda olanları unutmuşuz demektir. Hatta o kadar unuturuz ki kendi içimizde kurt olur birbirimizi yemeye çalışırız. Tastamam olan her şey bizi bitirmiştir. Bu dünyada kalmaya tapulanırız sanki.

***

Oysa ki bizi bu süreçte sahiplenen ve bizim için canını ortaya koyan ve kendinden bir değil bir çok şey veren ama eksiğini tamamlayan kahramanlar vardır! Senin araba, ev, kadın, para, çıkar kavgası verenlerle olan birliktelikte unuttuğun bir şeyi yani aidiyeti ve açıkçası bayrağını, formasını seven ve ona tutunarak ölümüne eksik olan vücudundaki uzvunu adeta var olandan daha becerili kullanan bu tarihe mal olan kişiler senin yerine toplumu da sırtlarlar! Hem de sadece kendimiz olarak,saf temiz ve yabancısız!

***

Sen teknik adam, saha, para ve var olanı beğenmezken onlar kocaman boşluk içinde avazı çıktığı kadar haykırarak başarı bekleyen toplumun açlığına  şampiyonluğu getirirler. Daha az adamla, daha küçük alanda ve vatan için kaybettiği uzuvları ile sihirbaz gibi senden iyi kullanır o meşin yuvarlağı! Ölümüne oynarlar. Ruhları kaybetmek tanımaz. Ve senin ayıbını örterler! Geldiğin yeri unutanlara nereden nereye gitmeleri gerektiğini forma, ter ve bayrak gerçeği ile bütünleştirerek toplama hediye ederler .

***

Git onları, o kahramanları ve senden büyük o insanları sahiplen. Öp, kokla, sarıl! Bu kadar açık veren, olmayan futbol gerçeğini sana örnekledikleri için teşekkür et! Futbolun ana vatan sahiplerini sahada dünyanın gözü önünde tertemiz  yenerek onların da takdirini kazandığı için kendini af ettir! Anlıyorsun değil mi? Haydi durma koş ve özrünü kabahatinin önünden al!

***

Adnan DİNÇER / Kartalbakışı

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@