Adaylık İçin Çok Erken

Beşiktaş eski Asbaşkanı ve TJK Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, Akşam’a konuştu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 06.09.2014 - 02:44 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Son yapılan kongrede ‘başkanlık’ yarışında Fikret Orman’ın rakibi olan, ancak ipi göğüsleyemeyen Serdal Adalı, 2016 yılındaki genel kurulda aday olup olmayacağı konusunda; “Henüz daha çok erken” dedi, ancak açık kapı da bıraktı. Camianın Adalı beklentisi var’ şeklindeki yorumlara da Adalı, “Her şey ilerleyen günlerde ortaya çıkacak” yanıtını verdi.

ADANA – Beşiktaş’ta 2016 yılında yapılacak olan ‘genel kurul’ için şimdiden kulisler hareketlendi. ‘Başkanlık’ için adı geçen Serdal Adalı, “Bu konuları konuşmak için henüz çok erken” dedi, ancak açık kapı bıraktı ve ardından da ekledi; “Beşiktaş’ın bir neferiyim. Kulübün başarısı için maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.”

ORMAN’A MESAJ GÖNDERDİ

Starwood Hotels & Resort Worldwide, Türkiye’deki 10. oteli olarak öne çıkan ve 120 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen; ‘Shreaton Adana Oteli’nin açılışı kapsamında kente gelen Serdal Adalı, Akşam’a konuştu. Aynı zamanda da Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Başkanı da olan Adalı, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a mesaj gönderdi, yaklaşan kongre öncesinde başkanlığa aday olup olmayacağı yönündeki sorulara yanıt verdi.

FİKRET BENİM KARDEŞİMDİR

Geçtiğimiz hafta Fikret Orman ile akşam yemeğinde bir araya geldiklerini hatırlatan Adalı, “Başkanımıza, hakkımdaki güzel sözleri için teşekkür ediyorum. O da benim kardeşimdir. Her camiada seçim olur, bunlar gayet doğal şeyler. Önemli olan seçimler bittikten sonra seçim atmosferin çıkıp, camianın nasıl daha iyi bir noktaya taşınması için başkanla muhalefetin aynı mücadeleyi birlikte vermesidir. Ben buna inanıyorum” ifadesini kullandı.

BENİM DE ÇİZGİLERİM VAR

Herkes gibi kendisinin de çizgileri olduğunun altını çizen Adalı, “Fikret Başkan’ın da çizgiler var. Herkes bu çizgilere sadık kalıp, saygı ve sevgi çerçevesinde birbirine yaklaştığı zaman her şey yolunda gider. Zaten olması gereken de bu. Tabi zaman zaman camia içerisinde tatlı rekabetler de olacaktır. Bunlar gayet doğal şeyler. Bir rekabet içine girerken de insanları rencide etmeden, onları üzmeden, kırıp incitmeden yapılan eleştiriler her zaman faydalı” dedi.

ADAYLIK İÇİN ÇOK ERKEN

Adalı, 2016 yılında yapılacak olan kongrede başkanlığa aday olup olmayacağı konusunda açıklama yapmak için henüz çok erken olduğunu dile getirdi. Camianın kendisine yönelik bir beklentisi olduğu yönündeki haberlere de Adalı, “Her şey ilerleyen günlerde ortaya çıkacak” yorumunu yaptı. Adalı, “Ben bir Beşiktaşlıyım. Beşiktaş’ın bir neferiyim. Kulübün başarısı için maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” diye konuştu.

STAT GELECEK YIL BİTER

Vodefone Arena ile ilgili olarak kongrede yaptığı konuşmaların kendisine hatırlatılması üzerine Adalı, şu açıklamayı yaptı; “İnşattan anlayan, biraz olsun İstanbul’u tanıyan hiç kimse İnönü Stadyumu’nun ağustos ayında bitirileceğini düşünmedi zaten. Tabi gönül ister ki, o tarihte bitsin. Ama bir inşaatçı gözünden bakınca stadın bir sonraki ağustos ayında biteceğini düşünüyorum. Tabi ki, stadın bir an önce bitmesi hepimizin en büyük arzu ve isteği.”

POLEMİĞE GEREK YOK

Beşiktaş camiasının kendi evi ve kendi yuvasında olmaktan özellikle de eski İnönü Stadyumu’nda olmaktan büyük bir gurur ve haz alan bir camia olduğu yorumunu yapan Serdal Adalı, Vodefone Arena’ya bir süre önce hayatını kaybeden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın adının verilmesi ile ilgili olarak açıklama yapmaktan kaçındı, “Şimdiden yorum yapıp da yeni bir polemik yaratmaya gerek yok” dedi.

BEŞİKTAŞ İYİ BİR NOKTADA

Beşiktaş’ın takım olarak iyi bir noktada olduğunu, bir takım eksiklikler olmasına karşın, yönetimin bu konuda gerekli adımları attığını kaydeden Adalı, özellikle transfer konusunda Fikret Orman ve yönetiminin izlediği politika konusundaki soruları da yanıtsız bıraktı. Ricardo Quaresma konusunda yaşananların hatırlatılıp, Demba Ba ile ilgili sorulara da Adalı, “Bu konuda yorum yapmak istemiyorum” yanıtını verdi.