Beşiktaş'ın geçen sezon devre arasında Hamburg'dan kadrosuna kattığı genç yıldızı Tolgay Arslan, sezon başı kamp döneminde talihsiz bir sakatlık yaşamış ve uzun bir süre formasından uzak kalmıştı.  Sakatlığını yavaş yavaş atlatan ve bireysel çalışmalara başlayan Tolgay, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Alam kökenli olmasından dolayı düşüncelerine tam olarak ifade edemeyen Tolgay, muhabirin  "En çok neyi özledin?" sorusu üzerine "Adama girmeyi, mücadele etmeyi özledim" diyerek ekran başındakilerin tebessüm etmesine neden oldu. Tolgay Arslan'ın açıklamaları şöyle;

Formama yeniden kavuşacağım için çok mutluyum. Sakatlığımın ilk ayları çok zor geçti. Takımdan ayrı kalmak çok zordu. Ama ailem ve çocuğumun desteğiyle üstesinden geldim. Futboldan uzak kaldığım dönemlerde çok zorlandım. Takımı dışarıdan izlemek çok zor oldu benim için. Adama girmeyi, mücadele etmeyi özledim. Sakatlığımı kafaya takmadım Kendime güveniyorum. Beni üzen tek şey takım arkadaşlarımı yalnız bırakmam oldu.
İlişkili Haber

Milosevic, Beşiktaş'tan ayrılıyor!


Avrupa'dan teklif aldım

Şenol Güneş, sakatlığımın ardından bana çok destek oldu. Türkiye ligi çok sert bir lig. Almanya'dan çok fark yok. Almanya'da futbolcular çok disiplinli. Ama Türkiye'de futbol çok sert oynanıyor. Almanya'da 5 sene oynadım ve Beşiktaş'a geldim. Burada çok mutluyum. Avrupa'dan transfer teklifi geldi ama gitmek istemedim. Yarım sezon kaybettim sakatlığımdan dolayı. Avrupa Şampiyonasında favorim İspanya ve Fransa. Sakatlık olayında Eslem'in bir suçu yoktu. Benim suçumdu. Alman Ümit Milli Takımı'nda forma giydiğim için Türk Milli Takımı'na seçilemiyorum ama bu konuda bazı çalışmalarımız var.