Şike davasında beraat eden Serdal Adalı isyan etti. Beşiktaş'ın eski asbaşkanı camianın tutumuna sitem etti.

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael'in Fenerbahçe derbisi 11'i şekilleniyor Valerien Ismael'in Fenerbahçe derbisi 11'i şekilleniyor
 Habertürk Gazetesi yazarı Meriç Müldür, şike davasında beraat eden Beşiktaş eski asbaşkanı Serdal Adalı ve Siyah Beyazlılar'ın eski teknik adamı Tayfur Havutçu'nun dava değerlendirmelerini haber yorum şeklinde yazdı.
İşte Müldür'ün haber yorumu:

Fenerbahçe camiası 4 yılı aşkın süren şike davası boyunca tarih yazdı. Başkanın önderliğinde dimdik durdu. Her duruşmada o birliği, beraberliği gördük, gözlemledik. Aynı davada Beşiktaş’ta yargılanıyordu ama o birlik beraberlik yoktu. Serdal Adalı, Tayfur Havutçu çok yalnız bırakıldı. Beraat günü dahi.

50 MASANIN 49’U F.BAHÇELİ 

Geçtiğimiz cuma günü yine Çağlayan Adliyesi’ndeydik. Duruşma öncesi herkes beraat kararı çıkacağı yönünde umut doluydu ama aynı zamanda da gergindi. Bu gerginlik hissediliyor, gözlerinden okunuyordu. Mahkeme heyeti karar için odasına çekilip duruşmaya ara verdiğinde heyecan daha da arttı. İki saatlik ara boyunca herkes adliyenin kafeteryasında bekledi. 50 masalık, geniş bir kafeterya. Dikkat çekici neydi biliyor musunuz? 50 masanın 49’unda Fenerbahçeliler oturuyor, kalan tek masada Beşiktaşlılar. O da en arka masa.

ORTADA SİYAH-BEYAZ YOK 

Fenerbahçeliler’in başkanı orada, yönetimi tam kadro orada. Hukuk bürosu, avukatlar ordusu orada. Kulüp çalışanları, derneklerin üyeleri orada. İnanmışlar ordusu. Hatta avukatlar cübbelerinin altına Fenerbahçe formalarını giyip gelmişler, duruşma salonunun kapısında beklerken, “Son sözü Fenerbahçe söyleyecek. Haklıyız, kazanacağız” marşını söylüyorlar. Adliyenin dışında da Fenerbahçe taraftarı bekliyor. Her yer sarılacivert, siyah-beyaz yok ortalarda. KAYNAK:HABERTÜRK