İlk olarak taraftarın tamamlanmasını merakla beklediği Vodafone Arena’nın hakkında konuşan Albayrak, “Şimdiki stadımız İnönü’ye göre 10 metre daha derinde. Ek olarak 23 metre kuzeyde. O yüzden de dik. Başkanla stadın en dik yeri Yeni Açık’ın üstüne çıktık. Fikret Başkan tepeden bağırdı, sahada çalışan ustalar duydu. Arena’nın akustiği çok iyi. Biz orada herkesi ezer geçeriz. Taraftar baskısı çok önemli. Bizim taraftarımız çok meşhur. Böyle akustiği olan bir stadımız onlar için de iyi olacak. Bir sezonda birkaç kez desibel rekoru kıracaklarını düşünüyorum. Hepimiz özledik” dedi. İşte Albayrak’ın diğer sözleri;
 
‘Açılış tarihe geçecek’ 
 
“Stadımızın açılışı bütün spor kamuoyunun beklediği gibi tarihi bir açılış olacak. Ben uzun zamana yayılan bir açılış düşünüyorum. Açılış için planladığımız Barcelona maçı sezon sonunda da yeni sezon başında da olabilir. Uluslararası ve yerli isimlerle konserler yapacağız. Taraftara büyük sürpriz yapacağız. Olimpiyat Oyunları’nın  açılışı gibi bir açılış olacak. Benim aklımda dünyadaki birçok Siyah-Beyaz takımlarla maç yapmak var. Juventus ve Newcastle’a ek olarak Çin’den ve Avustralya’dan ortak renklere sahip olduğumuz takımlarla maç yapmayı hedefliyoruz.”
 
‘Metin-Ali-Feyyaz gibiler’
 "
“Geçen seneden şimdiki farkımız futbolcuların özgüveni çok yukarıda. Metin, Ali ve Feyyaz’lı futbolcuların özgüvenini görüyorum şimdiki çocuklarda... O zaman da iyi futbol oynardık, o zaman da gol atacağımızı bilirdik maç sırasında. Şimdi de pozitif futbol oynuyoruz. Birçok Fenerbahçeli ve Galatasaraylı arkadaşım benimle maça gelmek istiyor. Neden diyorum, ‘En iyi futbolu siz oynuyorsunuz’ diyorlar. Demekki iyi şeyler yapmışız ve doğru yoldayız.”
 
‘Şenol hoca adaletli biri’
 
“Geçen seneye göre daha tecrübeliyiz. Şenol hoca kadar çalışkan, işini seven yenilikleri takip eden birisi görmedim. Hoca ve ekibinin büyük bir katkısı oldu. Sezon başında iyi bir kaynaşma oldu. İyi bir takım ruhu yakaladık. Hoca kim iyiyse ona formayı verdi. Gomez, Quaresma ve Gökhan kenarda oturabiliyor. Bundan dolayı herkes forma için çaba gösteriyor.”
 
‘Allah bereket versin’
 
“Başkan, Demba Ba için ilk etapta sakatlığı var dedi. Bu hareketle pazarlık masasındaki elimiz güçlendi. Sonra daha düşük maliyete transfer gerçekleşti. Transferde farklı stratejiler üretiyoruz. 6 milyon Euro’ya aldık; 14 milyon Euro’ya sattık. Allah bereket versin. Var mı böyle bir iş.”
 
‘Mario, evinde gibi hissediyor’
 
“Gomez’i almak için çok ısrar ettik. Müthiş bir karakter iyi bir profesyonel. Bizi ve İstanbul’u çok sevdi. Kulübü, hocayı sevdi. Takım içerisinde Almanca bilen çok isim var. Bundan dolayı kendisini evinde gibi hissediyor. Tabii ki bu da formuna yansıyor. O iyi olunca biz de taraftar da iyi oluyoruz. Gomez’i alarak çok isabetli bir hamle yaptık. Derbilerden galip ayrılmak hem takıma hem de camiaya moral katıyor.”
 
‘Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’
 
“Avrupa Ligi’nde üst tur için yarıştığımız rakiplerimizle iç sahada berabere kaldık. Kalemizde bazı hatalı goller gördük ve elendik. Ama bu dünyanın sonu değil. Elenmeyi istemezdik ama şimdi bütün konsantrasyonumuz lig için... Umarım şampiyon olup gelecek sezonda yeni stadımızda Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşarız.”
 
‘Üye yapmama lüksümüz yok’
 
“Biz, yönetime geldiğimizde 2012’de tüzük tadil yaptık. Üyelikleri herkese açtık. Üyelikler Mart’ta başlıyor, 30 Ağustos’a kadar üye olabiliyorsun. Bizim kanunumuz tüzük. Uymak zorundayız. 1 Kasım’da gelen tüzüğe göre üye olamıyor, beklemesi gerekiyor. Kasım ayından mart ayına kadar 5 ay beklemek zorunda çünkü tüzük öyle diyor. Sonra, ‘5 ay bekledim’ diyorlar. Şu an sadece 420 tane bekleyen üyelik var. Olay bu. Beşiktaş’a üye olmak isteyenler evraklarını getirip üye olabilir. Bizim üye yapmama gibi bir lüksümüz yok.”
 
Albayrak'tan inciler...
 
- Tolga, sezon sonuna kadar bizim kontratlı futbolcumuz, kaptanımız. Devre arasında da bizimle kalacak.
 
- UEFA’ya Finansal Fair-Play Kuralları çerçevesinde bir projeksiyon sunduk ve olumlu geri dönüş aldık.
 
- Atletico ve Porto gibi kulüpler, oyunculara proje olarak bakıyor. Alıp, parlatıp satıyorlar. Biz de öyle yapacağız.
 
- Başkan’ın uçak projesi bizi de heyecanlandırdı. Bunun dışında 3 büyük projemiz daha var.
 
- Danny’le anlaştık ama sonra başka takımla görüşünce istemedik. Konoplyanka’yı çok istedik ama olmadı.
 
- Stadın açılışıyla ilgili olarak bir tarih vermek istemiyorum. Bu işten ağzımız yandı. Kupayı orada kaldıracağız.

(Fanatik)