Açılış için ihtimaller!

Beşiktaş yuvasına dönmek için artık günleri sayıyor.

GÜNDEM 19.02.2016 - 16:07 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 2013 Haziran ayında ilk olarak İnönü Stadı'nın yıkımıyla başlanan yeni stadyum sürecinde sona yaklaşıldı. Aralık 2013'te temeli atılan Vodafone Arena'da çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.
 
Çatının membran ile kaplanmasında 4'de 1'lik bölüm geride kaldı. 1 ay içinde çatının tamamen hazır olması beklenirken, koltuk takma işlemi bu hafta içinde sona erecek. Stadın iç kısımlarındaki çalışmalar devam ederken, sahadaki iş makinaleri kaldırıldı. Çim serimine başlamadan önce saha drenajı yapılıyor.
 
Stadın isminin yazılı olduğu panolar asılırken, turnikelerin takımı da gerçekleşti.
 
Başkan Fikret Orman önümüzdeki günlerde yapacağı basın toplantısı ile açılış tarihini ve etkinlikleri açıklayacak. Başkan Orman ve Yönetim Kurulu basın toplantısına kadar tarihle ilgili ipuçu vermekten kaçınırken, inşaatın tamamlanmasına ilişkin tahminler yapılmaya başlandı.
 
Bugün itibari ile açılış için en uygun tarih 30 Nisan olarak görülüyor. Beşiktaş o tarihte ligin 31. hafta karşılaşması için Kayserispor'u konuk edecek. Çalışmalarda aksaklık olmaması durumunda 30 Nisan Vodafone Arena'nın açılış günü olarak tarihe geçebilir. Eğer çalışmalar beklenenden daha hızlı bir şekilde tamamlanırsa 5 Nisan tarihi de açılış günü yapılabilir. 5 Nisan'da maç olmasa da Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın doğum tarihi olması, günü anlamlı kılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@