Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde bu sezonki ilk maçında sadece 3 puan alarak başlangıç yapmadı, aynı zamanda Porto'yu resmi maçlarda mağlup eden ilk Türk takımı oldu.


Tüm Türkiye’yi sevince boğan galibiyet öyle kolay elde edilmedi... Birçok isim “Feda” dedi, “Sefa” için acı çekti... 3. golü atan Babel, burkulan ayakla ağları salladı.

Caner Erkin sol dizindeki ödemle oynadı. Oğuzhan Özyakup arka adalesinde çekme olsa da canla başla savaştı. İşte Beşiktaş böyle tarih yazdı.

Her başarının bir hikayesi vardır... Beşiktaş’ın öyküsü de çok başka... 6 sezonluk bir serüvenin sonunda açan güneş ve gelen bahar gibi...

2012-13’te mali şartlar nedeniyle “Feda” diyen Siyah-Beyazlılar, birer birer çıktığı merdivenlerde zirveye kadar ulaştı, üst üste iki kez Süper Lig şampiyonu olup çekilen acıların “Sefasını” sürmeye başladı...

İşte Porto zaferinin perde arkasında yaşananlar da bu 6 sezonluk hikayenin özetiydi... Bu kez sahadaki isimler fedakarlık yaptı, acı çeke çeke mutlu sona ulaştı.

***

TEDAVİYİ İSTEMEDİLER

Dragao’da tarih yazan Beşiktaşlı oyuncuların Porto’ya ne kadar iyi şekilde motive odukları maçtan sonra ortaya çıktı.

Fabri’den Cenk’e kadar herkes maksimum motivasyonla oynarken, birçok isim sakatlıklara rağmen sahada kalıp savaştı.

Oldukça çetin mücadelelerin yaşandığı oyun sırasında ciddi darbeler alan Siyah-Beyazlılar, takımını eksik bırakmamak için tedavi olmayı istemedi.

Bu isimlerin başında gelen oyuncu ise Ryan Babel’di...

***

BABEL’E ÖZEL TEBRİK

Cenk Tosun’la birlikte maçın öne çıkan yıldızlarından biri olan Babel, sakatlık pahasına 90 dakika oyunda kaldı.

Mücadelenin son bölümlerine doğru ayak bileği burkulan Hollandalı yıldız, buna rağmen karşılaşmaya devam etti.

Bir süre acı içinde yerde oturan Babel, daha sonra ayağa kalktı ve 86’da skoru 3-1 yaptı. Deneyimli yıldızın burkulan ayağıyla golü attığı öğrenilirken, maçın ardından Şenol Güneş, öğrencisini özel olarak tebrik etti.

***

ÖDEMLİ DİZLE ASİST!

Gözden kaçırmayın

Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü

Hikayenin gizli kahramanlarından biri de Caner Erkin’di... Geçen sezon yaşadığı ciddi sakatlığın ardından sahalara çok iyi bir dönüş yapan deneyimli bekin sol dizinde ödem olduğu ortaya çıktı.

***

Caner’in bu duruma rağmen tıpkı diğer takım arkadaşları gibi risk alarak sahada kaldığı öğrenilirken; Cenk Tosun’un golünde ödemli diziyle asist yapan yıldız sol bek, 90 dakika boyunca müthiş bir özveriyle oynadı.

***

OZZIE 65'TE ÇIKTI AMA...

Porto karşısında fedakarlık yapan bir diğer futbolcu da Oğuzhan Özyakup’tu... Fazla öne çıkmayan ve oyun planına sadık kalan Ozzie, defansif anlamda Atiba’ya destek verirken, pas trafiğini de çok iyi ayarladı.

***

Oğuzhan, 65’te yerini Medel’e bırakırken, bu değişikliğin sadece taktiksel bir karar olmadığı da ortaya çıktı. Arka adalesinde çekme tespit edilen Oğuzhan’ın buna rağmen risk aldığı ve takımını yalnız bırak madığı belirtildi.

***

TEDAVİLERİNE BAŞLANDI

Gerek Babel gerek Oğuzhan gerekse Caner, risk alarak sahada kalırken, kulüp doktoru Sarper Çetinkaya da futbolcuların durumunu doğruladı.

***

Çetinkaya, özellikle Babel’in burkulan ayağıyla oynamasının ciddi bir fedakarlık örneği olduğunu söyledi. Çetinkaya, bu 3 futbolcunun tedavisine hemen başlandığını ve Konya maçına kadar oyuncuları sorunsuz bir şekilde takıma vermeye çalışacaklarını ifade etti.

***

Kaynak: Habertürk