Portekiz Ligi'nde son 3 maçından beraberlikle ayrılan ve son 6 resmi maçında sadece 2 gol atabilen Porto, ligde ezeli rakibi Benfica'nın 7 puan gerisine düştü.

Futbolculuk kariyerinin tamamını Porto'da geçiren ve mavi-beyazlılarda yardımcı antrenörlük de yapan Rodolfo Reis'ten takıma eleştiri geldi.

Bir televizyonda yorumculuk yapan 62 yaşındaki futbol adamı Porto hakkında, "Bazen sokaklarda yürüyorum ve taraftarlar benden Porto'yu daha çok savunmamı istediklerini söylüyor. Ben de "yalancı olamam" şeklinde cevap veriyorum. Umarım Porto ve teknik direktör hakkında iyi şeyler söylerim" dedi. 

Porto'nun gol yollarında etkisiz kaldığını ve klastan yoksun olduğunu vurgulayan Reis teknik direktör Nuno Espírito Santo'yu hedef alarak, "Teknik direktör sürekli takımın gol yollarında etkin olmadığından yakınıyor ve bu oyuncuların aklında yer ediyor. Bunu antrenmanda düzeltebilirsiniz ancak Porto'ya bunu söylemeye gelmediniz" diye konuştu.

Sezon başında Gent'ten alınan Belçikalı golcü Laurent Depoitre'ın transferini de eleştiren Reis, "Depoitre'ı alıp Aboubakar'ı nasıl gönderirsiniz?" ifadesini kullandı.