Beşiktaş el sıkıştığı Vincent Aboubakar’ın transferinde son noktaya geldi. Golcü ile son bir senesi opsiyonlu 3.5 yıllık anlaşmaya varıldı.

Weghorst’un Manchester United’a transferine izin vererek, yeni bir santrfor ile anlaştığını açıkça belli eden Beşiktaş, eski golcüsü Vincent Aboubakar’ın yolunu gözlüyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta 3. Vincent Aboubakar dönemi Beşiktaş'ta 3. Vincent Aboubakar dönemi

Cristiano Ronaldo’nun Al Nassr’a transferi sonrasında, Suudi Arabistan kulübüyle yollarını ayırmasına kesin gözüyle bakılan Kamerunlu oyuncunun, her an İstanbul’da olabileceği vurgulandı. Takımının önceki gün Al Shabab ile oynadığı karşılaşmada maç kadrosunda bulunan ancak sahada görev yapmayan futbolcunun, Beşiktaş ile anlaşmayı tamamladığı, sadece Suudi kulübüyle aralarındaki fesih işlemlerini tamamlamaya çalıştığı dile getirildi. Aboubakar’ın siyah-beyazlı kulübe, son senesi opsiyonlu olmak üzere 3.5 yıllık imza atacağı dile getirildi.

Al Nassr’da taraftarlar 0-0 biten Al Shabab maçı sonrası Teknik Direktör Rudi Garcia’yı hedef aldı. Aboubakar’ın hiç süre almamasına tepki gösteren Al Nassr taraftarı, sosyal medyada Kamerunlu forvete destek veren mesajlar yazdı.

Garcia, “Aboubakar bir sakatlıktan çıktı. Maçın kadrosunda yer verdik ama sakatlıkla alakalı bir risk olmasın diye süre almadı, riske etmek istemediğimiz için oynamadı” dedi.

Milliyet