Siyah-Beyazlılar, Aboubakar’ın bonservisini almak için Porto’yla yapılan pazarlıklara yoğunlaştı. Beşiktaş, 10 milyon Euro’da ısrarcı olan Mavi-Beyazlılar’a son olarak 6 milyon Euro artı sonraki satışından pay ve 500 bin Euro’luk performans bonusu ön

Siyah-Beyazlılar’a sezon başında Portekiz Ligi ekibi Porto’dan kiralanan Vincent Aboubakar’ın, anlaşmasının sona ermesinin ardından gözler, Beşiktaş Yönetimi’ne döndü. Kara Kartal’daki macerasına tutuk bir başlangıç yapıp ligde çıktığı 13 mücadelede sadece 2 gol atmasına rağmen Kamerun formasıyla Afrika Uluslar Kupası’nı kazanmasının ardından uçuşa geçen 25 yaşındaki golcünün bonservisi için düğmeye basıldı.

***

Kontratında 10 milyon Euro’luk (40 milyon TL) satın alma opsiyon maddesi bulunan yıldız futbolcu ve menajeriyle ilk olarak masaya oturan ve, “Siz kulübümle anlaşın. Beşiktaş formasıyla kariyerime devam etmeye hazırım” cevabını alan yönetim, Porto’yla pazarlıklara başladı.

***

Umut Güner devrede 

Finansal Fair-Play Kuralları sebebiyle bir futbolcuya 10 milyon Euro’luk bir bütçe ayıramayacağını Portekiz temsilcisine ileten transferden sorumlu yönetici Umut Güner’in, ilk olarak 5 milyon Euro’luk (20 milyon TL) bir öneri sunduğu bildirildi. Mavi-Beyazlılar’ın ise bu teklifi geri çevirip Abou’nun yoluna Kara Kartal’da devam etmek istediğini bildirmesini göz önünde bulundurarak fiyatı 8 milyon Euro’ya (32 milyon TL) indirdiği belirtildi. 20 gol atarsa devreye girecek Porto’dan gelen bu karşı teklif sonrasında 5 milyon Euro’luk öneriyi 6’ya yükselten Beşiktaş cephesinin, bu transferi bir an önce sonuçlandırabilmek için ek olarak bonuslarla dolu bir kontrat sunduğu öğrenildi.

***

Beşiktaş’ın, 6 milyon Euro’ya (24 milyon TL) ek olarak Portekiz devine bir sonraki satıştan yüzde 20’lik pay ve gelecek sezon 20 gol barajını aşması halinde 500 bin Euro (2 milyon TL) daha ödemeyi önerdiği ifade edildi. Kara Kartal’dan gelen son teklife olumlu bakan Porto’nun, bu konudaki son kararı yakın zaman içerisinde vermesi bekleniyor.

***

Gözden kaçırmayın

2023 model Kartal Şekilleniyor 2023 model Kartal Şekilleniyor

‘Önemli hatalar yaptı ama...’ 

Beşiktaş’ta bu sezon çıktığı 38 maçta 19 gol ve 4 asistlik performans sergileyen Aboubakar için teknik direktör Şenol Güneş de kalması yönünde görüş bildirmişti. Dinamo Kiev ve Olympiakos maçlarında gördüğü kartlar sebebiyle eleştirilen Abou’nun performansından memnun olduğunu söyleyen Güneş, “Aboubakar, çok çalışkan bir futbolcu. Önemli hatalar yaptı ancak ondan daha fazla yararlanmak isterim” ifadelerini kullanmıştı.

***

Kaynak: Fanatik