Aboubakar'ın bonservisini alabilmek için bir süredir, pay sahibi Lorient ile görüşme halinde olan Beşiktaş'lı yöneticiler bekledikleri olumlu cevabı henüz alamadı. Bir süre daha bekleme kararı alan Beşiktaş yönetimi, bu sürenin uzaması halinde Abouba

Vincent Aboubakar ile yeni sezonda devam etmek için el sıkışan fakat hem Porto hem de Lorient kulüpleriyle henüz anlaşma sağlamayan Beşiktaş, olumlu gelişmeler yaşanmazsa bayram sonrasında bu dosyayı tamamen kapatacak. 

***
 
Hem pas oyununa yatkınlığı hem de sırtı kaleye dönük oynama özellikleri nedeniyle teknik direktör Şenol Güneş’in transfer listesinin başına yazdırdığı Aboubakar için eski kulüplerinin gerekli indirimleri bir türlü yapmaması Kartal’ın adeta elini kolunu bağladı. Aboubakar için birçok kulübün devreye girmesi de Beşiktaş’ın pazarlık şansını azaltıyor. 

***
 
Fransız ve bazı İngiliz kulüplerinin, 25 yaşındaki Kamerunlu oyuncuyu yakından takip ettiği öğrenilirken son olarak Premier Lig’e geri dönen Newcastle United’ın, Aboubakar’ı transfer etmek istediği ileri sürüldü. Portekiz basınında yer alan haberlerde, Newcastle menajeri Benitez’in yıldız futbolcuyu kadrosunda görmek istediği savunuldu.

Gözden kaçırmayın

Turgay Demir: Panter Emre Turgay Demir: Panter Emre

***

Kaynak: Skorer