Aytemiz Alanyaspor’u yendikleri 7. hafta maçının ardından takımın hızla yükselişe geçeceğini iddia eden Avcı bu kez milli ara sonrası için hesap kitap yapmaya başladı.

Galatasaray, Antalyaspor ve Yukatel Denizlispor’u yenerek zirve yarışına ortak olan Abdullah Avcı öncelikle milli takımlara gidenlerin sağlam dönmesini bekleyecek. Milli aranın sakatlıktan yeni dönenler için iyi bir fırsat olduğunu düşünen siyah-beyazlı hoca daha sonra ideal kadroyu netleştirmeye çalışacak. Avrupa Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası’nda daha az forma şansı bulan isimlere görev verecek olan Abdullah Avcı özellikle N’Koudou’nun geri dönüşüne sevindi. Çabukluğuyla bire birde rahat adam geçen Fransız yıldızın dönüşüyle eli daha da rahatlayan deneyimli hoca, üç maçlık galibiyet serisini sürdürmeyi hedefliyor.
Seriyi devam ettirmeleri halinde lig yarışındaki geçmiş dönem yaralarını saracaklarını düşünen Abdullah Avcı en az kayıpla ilerlemenin hesaplarını yapıyor.

Saha sonuçlarının iyi gitmesi ve yönetimin bazı alacakları ödemesi sayesinde ayağa kalktıklarını dile getiren Avcı’nın, siyah-beyazlı yöneticileri sık sık tesislerde görmek istediği ortaya çıktı. Bu durumun futbolculara olumlu yansıdığını söyleyen deneyimli teknik adam, takımın son durumuyla ilgili milli arada yönetime rapor da verecek.

Milliyet