Abdullah Avcı övgüleri hak ediyor

Aslında birebir taraftarla konuştuğumuzda 'ya Abdullah Avcı ile olmuyor' diyen görmemiştim. Tepki olması, eleştiri olması da normal ben eleştiriyi eleştireni anlamıyorum. Büyük takımlarda tepki istifa seslerine yönelir. Bunlar normaldir. Beşiktaş teknik direktörü isen eleştiri yapılır. Kardeşim biz ilk altı hafta eleştirirken takım kötüydü şimdi düzeldi hiç bişey yok gibi ne saldırıyon bize. Eleştiriyi eleştirirsin ama niye eleştiriyorsun diyemezsin. Bizi de eleştirebilirsiniz. İlk 6 haftada Abdullah Avcı'yı çok ağır eleştirmek için herkesin çok haklı sebepleri olduğu gibi, bugün de bu sınavlarda aldığı iyi notlar sebebiyle hocayı övmek lazım. Tabii bütün takımla birlikte.

Burak Yılmaz ofsaytı 30 yaşında öğrendi

Kesinlikle yapmayın dediğim şey Burak Yılmaz'a kaptanlık vermeyin dedim. Gereksiz yük bindirmeyin dedim. O aldı onu ötesine geçti. Burak Yılmaz'ın özelliği şu yaşından bağımsız olarak sürekli öğrenen adam. 28 yaşında kafa vurmayı öğrendi. 30 yaşında ofsaytta kalmamayı öğrendi. Hırsı var. Hocanın verdiği bu sınavda bu oyuncularla aynı doğrultuda gidebilmesi ve onları ikna edebilmesi ve birbirini ikna edebilmesi. Biz hiç Abdullah Avcı'dan ısmarlama haberler okumuyoruz. Bazı teknik adamlarda okuyoruz 'Ben ne yapayım transfer olmuyor' gibi. Abdullah Avcı'da öveceğimiz çok şey var. İlk 6 haftada eleştirmek herkesin hakkı olduğu gibi bugün de geçtiği sınava bakarsak hocayı da övmek lazım.

Beşiktaş büyük takımların önünde

Doğal şampiyonluk adaylarının en üst sırasında Beşiktaş var. Daha ne isteyeceksin. Takım şu an büyük takımlar arasında en yukarı da normaldir oyuncuların şampiyonluğa inanması. Abdullah Avcı oyunu oturtup oyuncu kalitesini yükseltmek istiyorum dediği zaman Başakşehir'de ilk sene Adebayor'la şampiyonluğu kaçırdılar. Hocada artık alayım skoru vermem topu dedi. Topu sürekli döndürdü. Beşiktaş'ta bu oyunla başlayınca itiraz ettik. Hoca çok hızlı şekilde daha başka oyuna döndü. Esnek olması lazım demiştik. Kendisi de onu söylemeye başladı. Burak Yılmaz'la o oyunu oynayamadı hoca da başka oyun buldu. Buradan şampiyonluk çıkar mı çıkmaz mı bilemem. Burak yarın öbür gün oynayamazsa ne olur bilemem. Caner'in pozisyonunda VAR kontrolü yapıldı, ofsaytta yok. Ayak, top, çizgi yanyana geldiği için topun çizği dışına çıkması imkansız.

Ajansspor