Beşikta Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Süper Lig'de ilk yarının son maçında 4-1 kazandıkları Gençlerbirliği maçını değerlendirdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş derbide galibiyeti kaçırdı Beşiktaş derbide galibiyeti kaçırdı

Diaby'nın yerine oyuna giren Oğuzhan Özyakup'un performansını değerlendiren Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Oğuzhan adına sevindim. İkinci yarıda topa sahip olmamızda etkili oldu. Oyuna iyi başladık. Rakibin kırmızı kart görmesi en rahat hissettiğin an en zorlandığın andır. Rakip 9 kişi de kalsa oyunu doğru oynayamıyorsan... 1 gole bakıyordu. İkinci yarının başında. Yetenekli oyuncular sorunu çözer." dedi.

"Rakip ne olursa olsun senin oyunu doğru oynaman gerekiyor." diyen başarılı teknik adam, "Biz oyuncuları tanıdık oyuncular bizi tanıdı. Birçok parametre var. 30 puan şu an için doğru gibi duruyor. Daha fazlası olabilirdi. Bütün genel değerlendirmesini yaparak biraz futboldan uzak kazanarak kapatmak önemli." şeklinde konuştu.

Diaby'nin yerine Oğuzhan'ın 2. yarı oyuna girmesini de değerlendiren Avcı, "Diaby'nin oyunu doğru oynamamasından dolayı kaybettiği toptan sonra iki dakika topu rakibe verdik, üstüne iki korner yedik. Topu doğru kullanmamasından dolayı uyarılarda bulundum" dedi.

Ntv Spor