Koronavirüs nedeni ile dünyada ilginç gelişmeler yaşanıyor. ABD'de panolarda hadisler görüldü. Hz. Muhammed'in (S.a.v) sözleri Amerika Birleşik Devletlerinde koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında sunuluyor. Bu görüntüler sosyal medyada ve

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınının en çok etkilendiği ülkelerin başında gelen ABD'de Hz. Muhammed'in salgın hastalıklar ile ilgili olan hadisini yayınlandı. ABD'de corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında Hz. Muhammed'in salgın hastalıklar hakkındaki hadisleri reklam panolarında yayınlandı.

ABD'DE HANGİ HADİS İLE CORONA UYARISI YAPTI?

ABD’nin Chicago kentinde bir reklam panosunda Hz. Muhammed’in salgın hastalıklar ile ilgili hadisine atıfta bulunarak, panoda Hz. Muhammed’in "Bir yerde veba ve benzeri, herhangi bir bulaşıcı hastalık olduğunu işittiğiniz zaman, o yere girmeyiniz. Bulunduğunuz yerde böyle bulaşıcı bir hastalık varsa, oradan da çıkıp kaçmayınız" hadisini koronavirüs salgınına karşı kullanıldı.

Reklam panosunda “Ellerinizi sık sık yıkayın. Salgın hastalık olan yerlere gitmeyin. Bulunduğunuz yerde salgın hastalık varsa ayrılmayın” ifadelerine yer verildi.

ABD’de toplam koronavirüs vaka sayısı 784 bin 201’e, hayatını kaybedenler ise 41 bin 837’ye ulaştı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a 2.01'lik forvet: Paul Onuachu Beşiktaş'a 2.01'lik forvet: Paul Onuachu

hadis abd pano coronavirüs