89 Maçta Forma Giyemedi

Ayağına aldığı darbeye rağmen idamana devam eden Beşiktaşlı golcünün parmağında kırık tespit edildi. Pektemek en az üç hafta yok

FUTBOL 28.03.2015 - 02:48 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Mustafa Pektemek artık gol değil, sakatlık demek.... Kariyeri boyunca ciddi sakatlıkların peşini bırakmadığı Beşiktaşlı futbolcu, bu kez de ayak parmağını kırdı. Önceki akşam yapılan idmanda Necip'le girdiği ikili mücadelede yerde kalmasına rağmen oyuna devam eden Pektemek, gece ağrıları artınca Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi'nde kontrolden geçirildi. 

 

YÜZÜM NE ZAMAN GÜLECEK? 


Tecrübeli forvetin çekilen röntgeni sonucu sağ ayak 4. parmağında kırık tespit edildi. Teşhis sonrasında hemen tedavisine başlanan Mustafa'nın en az 3 hafta yeşil sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Üst üste gelen sakatlıklar nedeniyle bir türlü yüzü gülmeyen Pektemek'in moralinin çok bozuk olduğu ve takım arkadaşlarına "Bu şanssızlığım ne zaman bitecek?" diye dert yandığı öğrenildi. 

 

 

89 MAÇTA FORMA GİYEMEDİ


 Mustafa Pektemek bu sezon 5. sakatlığını yaşadı. 


 Eylül ayında bağlarında gerilme, Ekim ayında uyluğunda yırtık, Kasım ayında ayak bileğinde yırtık meydana geldi. Bu üç sakatlık yüzünden 9 maç kaçırdı.


 Aralık ayında Trabzonsporlu Belkalem ile çarpıştı. Burnu ve elmacık kemiği kırıldı. 12 maç sahalardan uzak kaldı. 


 Beşiktaş bu sezon 46 maça çıkarken, Pektemek bunların 21'inde (%45) sakatlık nedeniyle oynayamadı. 
 Toplamda 11 sakatlık yaşayan Pektemek, bu nedenle 575 gün futbola ara verip 89 maç kaçırdı.