%70 Bitti

UEFA'daki dosyasında soyadı 'Frei' olarak kayıtlı olan Kerim, Türk vatandaşlığına geçerken aynı soyadını kullanmak istemiş, ancak kabul edilmemişti. Bu nedenle özellikle Avrupa maçlarında sorun yaşayan genç oyuncu, Türkiye'de 'Koyunlu' olan soyadının

FUTBOL 15.09.2014 - 11:21 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta bir dönem idari menajerlik yapan eski futbolcu ve futbol yorumcusu Sinan Engin, Beyaz Futbol'da ilginç bir transfer hikayesi anlattı.

Sinan Engin, Trabzonspor'un yenilerinin "Altın" olduğunu ancak Türkiye'ye gelen yıldızların "Altından bronza doğru" dönüştüğünü belirtti. Quaresma'yı örnek gösterdi. Kariyerli yabancıların işi ciddiye aldıkları zaman başarılı olduğunu, almadıkları zaman başarısız olduklarını savunarak Ricardo Quaresma'yı örnek gösterdi.

"Beşiktaş, niye Quaresma'yı Galatasaray'a veremedi?" diyen Engin; "Çünkü, biliyorlar Quaresma Galatasaray'da çok iyi oynayacak. Bu takas oluyordu az daha. Son dakikada engellendi. Bu futbolcu takası gerçekleşiyordu." diyerek, futbolcuların iyi yönetilmesi gerektiğini savundu.

Quaresma'nın menajeri Ahmet Bulut, o dönem yaptığı açıklamada; "Bu transfer %70 bitti. Sadece ufak prosedürler kaldı" demişti.

Kaynak: sporx.com