Ülkedeki korona virüs salgınından dolayı vatandaşlara destek olma amaçlı birçok kredi ödemesinin ve vergi ödemesinin ertelenmesine karar verilmişti. Temel ihtiyaç kredisi paketleri birçok banka tarafından hizmet olarak sunuluyor. Belirli bir ay sürec

Koronavirüs nedeniyle Tüm Türkiye zor günlerden geçiyor. Kredi ödemeleri ile ilgili güzel haberlerin sonrasında Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası vatandaşlara bu zor günlerde Temel İhtiyaç Desteği kredisi desteği sağlamaya başladı. Vatandaşlar konut, taşıt, ihtiyaç kredi ödemeleri ertelendi mi sorusunu merak ediyor. 36 ay vadeli 10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği başvuruları internet ortamında yapılabiliyor.

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak; bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup müşteriler kredi tutarını ATM'lerden çekebilecek.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Cyle Larin'e son teklif Beşiktaş'tan Cyle Larin'e son teklif

6 AY GERİ ÖDEMESİZ BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, KİMLERE VERİLECEK?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz Bireysel Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru şartları belli oldu. İhtiyaç kredisinden aylık hane halkı geliri 5 bin lira ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensupları ve diğer vatandaşlar yararlanacak.

KREDİ ÖZELLİKLERİ

10.000 TL’ye kadar,

6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,

Aylık eşit taksitli,

Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir.

Vakıfbank 1000 TL kredi başvuru takip! Destek kredisi sorgulama 6 ay ödemesiz

BAŞVURU YÖNTEMLERİ

İnternet şubesi

Mobil şube

Banka şubesi