Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında karşılaşacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesinde Atatürk Olimpiyat Stadı'nın zemininin hazır olduğu öğrenildi.

BeşiktaşAtatürk Olimpiyat Stadı’nda yarın ezeli rakibi Galatasaray’ı konuk edecek. Derbinin Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olması ve İstanbul’daki kötü hava şartları takımları ve taraftarlar kara düşündürürken, stat yetkililerinden güzel haberler geldi. Hafta için şehirde hayatı felç eden kar yağışının stat zeminine zarar vermediği, görevli personellerin tam gün mesai yaparak stadı derbiye hazırladığı açıklandı.

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael'den komando kampı! Valerien Ismael'den komando kampı!

 

Geçen sezon stada girişlerde yaşanan aksaklıkların da derbide yaşanmayacağı öngörülüyor. Arıza ve şikayetin olmadığı Passolig uyumlu 88 adet kapı derbi için hazır durumda ve herhangi bir aksilik yaşanması beklenmiyor. Ayrıca elektrik kesintisinin önüne geçmek için 6 adet jenaratör alındı. Bu sayede şehir şebekesinden bağımsız bu jenaratörler yardımıyla stat aydınlatılabilecek. Son olarak geçen sezon Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşanan olaylar sebebiyle Emniyet Müdürlüğü ekstra bir tedbir aldı ve ilk 5 sıraya taraftar alınmayacağını duyurdu.