Beşiktaş, localardan ve sponsorlardan gelecek parayla biraz olsun rahatlayacak. İlk etapta 31 Mart'a kadar oyunculara ve personele 15 milyon Euro'yu bulan geçmiş dönem borçlarının büyük bir kısmı ödenecek. Daha sonra futbolculardan borçsuzluk kağıdı

Beşiktaş'ta yabancı futbolcuların 3-4 aylık, yerli oyuncuların bazılarının ise 8-9 aylık alacağı duruyor. Kulüp personelinin de içeride 4 aylık maaşı var. Bu durum siyah-beyazlı kulüpte sıkıntı yaratırken, yönetim çareyi loca satışı ve sponsorlardan gelecek parada buldu. Vodafone Park'taki 150 locadan sponsorlara ait olanlar dışındakileri 3 yıllık yenileme ile satışa çıkarıp, 30 milyon dolar gelir elde edecek olan yönetim, ayrıca sponsorlardan da sezon sonuna kadar 20 milyon dolar alacak. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor

Gelecek parayla 31 Mart tarihine kadar ilk etapta futbolcuların ve personelin 15 milyon Euro'yu bulan geçmiş dönem borcunun büyük bir kısmı ödenecek. Daha sonra da oyunculardan borçsuzluk kağıdı alınacak. Başkan Fikret Orman ve ekibi, geri kalan borcu ise sezon sonunda sıfırlayacak.

Sabah