Beşiktaş’ın 5’te 5 yaparak 3 ezeli rakibini de geride bırakıp ligde 3’üncü sıraya yükselmesinin sırrı ne? Bu sorunun birden fazla cevabı var. Camia içinde konuşulan ana başlıklar ise şunlar. Ayrıca Abdullah Avcı elindeki oyuncu kadrosu için yönetime

Beşiktaş’ta Abdullah Avcı elindeki oyuncu kadrosu için yönetime teşekkür etti. 

Abdullah Avcı'dan 5 isim için teşekkür!

* Burak Yılmaz: Sürekli öğreniyor. Öğrenmek onun için hastalık gibi. Bilmediği şeyi soruyor, öğreniyor. Hiç vazgeçmiyor.

Gözden kaçırmayın

İsviçre basını Christian Fassnacht'ı Beşiktaş'a yazdı İsviçre basını Christian Fassnacht'ı Beşiktaş'a yazdı

* Atiba: Biyonik adam gibi. Kendisine bu kadar iyi bakan bir başka futbolcu tanımadım. 4-5 sene daha rahat oynar.

* Caner: Hayatımda gördüğüm en hırslı insan. Eskiden de tanırdım ama şimdi o hırsının üzerine daha eklemiş.

* Gökhan Gönül: Kulübüne ve formasına bu kadar sadık başka bir oyuncu olamaz. Herşeyi sonuna kadar yapmaya çalışıyor.

* Vida: Belki takımın kaptanı değil ama bir kaptan kadar kendisine saygı gösteriliyor. İşini hiç aksattığını görmedim.

5 maddede Beşiktaş'ın yaşadığı değişim

Beşiktaş’ın 5’te 5 yaparak 3 ezeli rakibini de geride bırakıp ligde 3’üncü sıraya yükselmesinin sırrı ne? Bu sorunun birden fazla cevabı var. Camia içinde konuşulan ana başlıklar ise şunlar.

1- Yönetim değişikliği

Taraftar ile Fikret Orman yönetimi arasındaki bağlar tamamen kopmuştu, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ya da Messi transferi bile Fikret Orman’ı taraftarın gözünde bir yere getiremezdi. Beşiktaş için yaptığı en doğru karar istifa etmek oldu. Ahmet Nur Çebi ise en kolay işi yaptı. Futbolcuların ödemelerini tamamladı. Tutamayacağı sözler vermedi. Abdullah Avcı’nın üzerindeki yükü aldı.

2- Abdullah Avcı’nın inadından vazgeçmesi

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in yerleştirdiği hızlı, atak, seri ve kanatlardan hücum eden takım yerine Başakşehir gibi çok pas yapan bir takım yaratmak istemesi Abdullah Avcı’nın az daha başını yakıyordu. Ancak Abdullah Avcı hatasından çabuk döndü. Beşiktaş’ı bildiği gibi oynayan takım olarak özgür bıraktı.

3- Futbolcular, Beşiktaş’a uydu

Vida ile Ruiz uyum sağladı. Rebocho takıma alıştı. Elneny kendisini Beşiktaş’ın parçası hissetti. Nkodou, Tottenham’a gitmeden önceki oyuncu oldu. Diaby kanattan forvet arkasına çekildi. Adem Ljajic yeni görevini tam olarak anladı. Beşiktaş’ta bir anda taşlar yerine oturmaya başladı.

4- Sakatların iyileşmesi

Burak Yılmaz’dan, Karius’a, Roco’dan Ruiz’e kadar sakatlanmayan oyuncu kalmadı. Dorukhan’ın uzun süreli sakatlığının dışında siyah-beyazlılarda şu anda sıkıntıya neden olacak bir sakatlık kalmaması dikkat çekiyor.

5- Taraftarın takıma sahip çıkması

Burak Yılmaz’a tepki, Abdullah Avcı’ya tepki... ama en büyük tepki Fikret Orman yönetimineydi. Futbolcular sahaya ilk yanlış harekette taraftarın kendi aleyhine döneceği korkusuyla çıkıyordu. Ancak Orman yönetimi gitti, maçlar kazanılmaya başladı taraftar gerçek Beşiktaş taraftarı haline geldi.

Fotospor