Slaven Bilic, Çaykur Rizespor maçından sonra erken havaya girmemeleri için oyuncularına ciddi uyarılarda bulundu.

Beşiktaş’ın teknik patronu, İstanbul’a dönüş uçağında ve antrenmandan önce bir araya geldiği futbolcularına, Şubat ayı içinde üç kulvarda üst üste çok zorlu sınavlara çıkacaklarını hatırlattı, “Ayaklarımızı yere sağlam basmak zorundayız. Henüz hiçbir şey bitmedi, aksine yarış daha yeni başlıyor” ifadelerini kullandı.

Çaykur Rizespor’u zor da olsa mağlup ederek Süper Lig’de 4 hafta sonra zirveyi ele geçiren Beşiktaş’ın özellikle ilk yarıda ortaya koyduğu kötü futbol, Teknik Direktör Slaven Bilic’in keyfini kaçırdı. Hırvat hoca maçtan sonra futbolcularına, hiçbir şeyin bitmediğini tam aksine yarışın daha yeni başladığını söyledi.

Hem İstanbul’a dönerken takım uçağında hem de dünkü antrenman öncesinde futbolcular ve yardımcılarıyla durum değerlendirmesi yapan Bilic’in, “Şubat ayı bizim için kolay geçecek bir dönem değil” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Şenol Güneş'ten maç öncesinde Abouakar sözleri Şenol Güneş'ten maç öncesinde Abouakar sözleri

Liderliğin tadını bile çıkaramadan Ziraat Türkiye Kupası’nda Kayserispor deplasmanına çıkacaklarını kaydeden Bilic’in, “Daha sonra da ligin en iyi futbol oynayan takımlarından Bursaspor ile karşılaşacağız. Ardından Liverpool deplasmanına gideceğiz. Bu maç yalnızca üst düzey bir sınav değil. Aynı zamanda uzun bir yolculuk demek. Sonrasında Eskişehir deplasmanına gideceğiz. Kısacası lideriz ama ayaklarımızı yere basmak zorundayız. Henüz biten bir şey yok” diyerek, oyuncularına uyarılarda bulunduğu aktarıldı.

Bir ay uzayacak

Siyah-beyazlı takımın teknik patronu hem Avrupa’da hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda bir tur daha geçmeleri halinde içinde bulundukları maç trafiğinin bir ay daha uzayacağının da altını çizdi.

45’er bin lira prim ödenecek

Beşiktaş Yönetimi’nin de tıpkı Teknik Direktör Slaven Bilic gibi futbolcuları erken havaya girmemeleri konusunda uyardığı belirlendi. Takımın motivasyonunu üst seviyede tutmak isteyen siyah-beyazlı yönetim, ligin ikinci yarısında üst üste üç maç kazanan oyunculara 45’er bin lira prim dağıtacak.

70 maça çıktı

Beşiktaş ile 2. sezonunda şampiyonluk yarışında iddialı konuma gelen Slaven Bilic, siyah-beyazlılar ile bugüne kadar 70 maça çıktı. Hırvat çalıştırıcı, yüzde 55’lik bir galibiyet oranı tuttururken yenilgi oranı yüzde 21’de kaldı.