44 maç 67 bin kilometre

Bu sezon ligde ve Avrupa'da gözünü zirveye diken Siyah-Beyazlılar, bu zamana kadar tam 44 mücadeleye çıktı. Vodafone Arena'daki yapım çalışmalarının sürmesi nedeniyle iç saha maçları için başka statları kullanan Beşiktaş, bu karşılaşmalar için tam 67

FUTBOL 17.03.2015 - 06:05 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş, bu sezon lig ve Avrupa olmak üzere iki kulvarda yer almalarının yanında iç saha maçlarına farklı statlarda çıkmaları nedeniyle yoğun bir seyahat programı yaşıyor. Vodafone Arena’nın inşaatının sürmesi sebebiyle bir çok iç saha maçını İstanbul dışında oynayan Kara Kartal; bu sezon yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 6 farklı ülkede maça çıktı. Beşiktaş, Türkiye’de oynadığı lig ve Türkiye Kupası mücadelelerinin yanında Avrupa’da; Hollanda, İngiltere, Sırbistan, Yunanistan, Belçika’da karşılaşmalar oynadı. Beşiktaş, bu maçlar için gidiş ve geliş olmak üzere tam 67 bin kilometre yol yaptı.

 

Ankara’da 5 maça çıktı

 

Süper Lig’de bu sezon 4’ü iç sahada Osmanlı Stadı’nda olmak üzere toplamda 5 maça çıkan Siyah-Beyazlılar, Konya’da da 1’i ev sahibi olmak üzere 2 karşılaşma oynadı. Siyah-Beyazlılar, bununla beraber Türkiye’de; Mersin, Bursa, Balıkesir, Kayseri, Karabük, Konya, Antalya, Adana, Gaziantep, Rize ve Eskişehir’de mücadeleye çıktı.

 

Süper Ligde 24, Türkiye Kupası’nda 7 Avrupa’da 13 mücadele

 

Beşiktaş, bu sezondaki yoğun trafiğinde Süper Lig’te tam 24 karşılaşma oynadı. Siyah-Beyazlılar, son 16 turunda Kayserispor’a elendiği Türkiye Kupası’nda 7, Avrupa’da da Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu’ndan UEFA Avrupa Ligi 2. turuna kadar 13 maçta puan mücadelesi verdi.