Beşiktaş, forma yüzü görmeyen Sezer Öztürk ile sadece 12 maç oynayan Gökhan Süzen'e bonservisle birlikte 23 milyon lira ödedi. Takıma giremeyen F.Bahçeli Serdar, G.Saraylı Tarık ve Trabzonlu Bourceanu da garanti ücretleriyle gayet güzel geçiniyor

Gözden kaçırmayın

"Deplasmanda atılan 3 golden sonra kazanamamak..." "Deplasmanda atılan 3 golden sonra kazanamamak..."
 Beşiktaş'ın Gökhan Süzen ile birlikte sözleşmesini feshettiği Sezer Öztürk, tek bir resmi maç oynamadan siyah beyazlı kulüpten toplam 9.1 milyon TL kazandı! 
2012-13 başındaki hazırlık maçında İbrahim Toraman ile kavga ettiği için kadro dışı bırakılan ve bir daha takıma dönemeyen Sezer ile 750 bin Euro karşılığında sözleşme feshedildi. Fenerbahçe’den 1.5 milyon Euro’ya (5 milyon TL) alınan Sezer, 3 sezonda sadece garanti para olarak Beşiktaş’tan 9.1 milyon TL aldı. 

Geçen sezon Eskişehir’e kiralınırken bile garanti ücretini Beşiktaş ödedi. İlk sezon 900 bin, geçen sezon 1 milyon Euro alan Sezer, kalsaydı bu sezon da 1.1 milyon Euro alacaktı. Sözleşmeyi feshedince 750 bin Euro aldı. Sezer’in Beşiktaş’a bonservisle birlikte toplam maliyeti 4 milyon 250 bin Euro’yu yani 14 milyon TL 

GÖKHAN SÜZEN 12 MAÇTA KÖŞE OLDU

2012-13’ün devre arasında geldiği Beşiktaş’ta 12 maç oynayan Gökhan Süzen de sonraki sezon kadro dışıydı. Geçen sezonu ise G.Antep’te kiralık geçiren Gökhan’ın garanti ücretini Beşiktaş ödedi. 1.1 milyon Euro’ya (3.6 milyon TL) eski adı İstanbul BB olan Başakşehir’den alınan oyuncuya toplam 5.3 milyon TL (1 milyon 625 milyon Euro) ödendi. Sıfır maç oynayan Sezer ile 12 maç forma giyen Gökhan’a bonservis bedelleriyle birlikte toplam 23 milyon lira ödendi. 

BEŞİKTAŞ 3 AYI KURTARDI

Siyah beyazlılar UEFA’nın üç aylık denetimini atlattı. Siyah beyazlılar 35 milyon Euro kredi temin ederek, temmuz-ağustos-eylül döneminde futbolcu ve teknik heyete olan alacaklarıyla kulüplere olan bonservis ve vergi borçları ödeyerek UEFA’nın üç aylık denetimini sorunsuz atlattı. 

KANARYA, KESİMAL’E ASLAN, TARIK’A ÇALIŞIYOR

Beşiktaş'ın dışında Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzon’un da benzer külfetleri var. Sarı lacivertlilerde 2011’de Kayseri’den 5 milyon Euro’ya alınan Serdar Kesimal, sadece 38 maç oynadı ve şimdiye kadar 3.6 milyon Euro aldı. Bir yere gitmediği taktirde bu sezon için de 1.2 milyon Ero alacak olan Kesimal için kulüp kasasından 32.2 milyon TL çıkmış olacak. Galatasaray’ın Eskişehir’den 4 milyon 750 bin Euro’ya aldığı Tarık Çamdal, geçen sezon 1 milyon 177 bin Euro aldı. 

Oyuncu, takımdan ayrılmazsa bu sezon da 1 milyon 284 bin Euro alacak. 25 maç oynayan Tarık’ın 2 yıllık maliyeti de 7.2 milyon Euro yani 23.7 milyon lirayı buluyor. 

(Hürriyet)