"Stopere bir oyuncu baktığımız gerçek ve eldekilerden daha iyi olursa çok iyi olur. Serdar'ı Beşiktaş'a geldikten sonra istedim. Ayrıca bir kaleci de bakmamız lazım"

Gözden kaçırmayın

Ali Ece: Gol için yetmedi Ali Ece: Gol için yetmedi
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, devre arası transferi için ise yönetime mesaj gönderdi... "Beşiktaş ile önceden anlaşsaydım, Serdar Aziz'i de alabilirdim." diyen Güneş şunları söyledi: "Beğendiğim ve bildiğim bir oyuncu.. Gösterdiği performansla Milli Takım'da da kendine yer buldu.. Onu zaten Beşiktaş'a geldikten sonra da istedik. Belluschi'de olabilirdi, sözleşmesi biten Şener'i de isterdim. Stopere bir oyuncu baktığımız gerçek ve eldekilerden daha iyi olursa çok iyi olur. Transferde önceliğimiz defansta. Yabancı iki genç de olabilir... Takımlarında direkt oynamıyorlar ama almayı planlıyoruz." 

FRANCO'NUN BİLETİNİ KESTİ
Beşiktaş'ın patronu takımla ilgili değerlendirmesini şöyle sürdürdü: "Tolga ve Günay ikisi de iyi çalışıyor. Olumsuzlukları şu anda yok. Bir kaleci bakmamız lazım. Onlara güvenmediğimizden değil. Kaleci bakıyoruz. Tolga'dan vazgeçtik değil ama Cenk'in gitmesiyle bir kaleci boşluğumuz var. Belki Tolgay olmazsa bir oyuncu istiyorum. Necip'te orada beklediğimden daha iyi gidiyor. Pedro Franco sanki bizim oyuncumuz değil gibi duruyor. Pozisyon alması, kafa topları iyi ama geri dönüşleri çabuk oyuncular karşısındaki durumu istediğimiz gibi değil." 

SADECE 2 PUAN ÖNDEYİZ...
Mustafa Pektemek'i düşünmüyor değilim. Düşünmesem idmana çıkarmam. Önümüzdeki süreç ileride ne yapacağımız açısından bize bir fikir verecektir. 4 lig, 2 UEFA maçımız var. 20-21 günlük zamanda kritik 6 maç oynayacağız. Düşündüğümüz gibi olursa çok büyük bir ivme yakalar ve avantajlı duruma geçeriz. İyi gösteriliyoruz ama sadece 2 puan öndeyiz. Fenerbahçe ve Galatasaray çok iyi takımlar. Trabzonspor son maçları kaybetse de düzelecektir. Bursaspor'un da iyi bir kadrosu var." 

TÜRKİYE'NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ
"Selçuk İnan, yıllar önce de frikikleri çalışırdı. Futbolda bir duran top maçın kaderini değiştirebilir. Selçuk o frikiği atmasa ne olacaktı? O yıllar önce Manisa'da Trabzonspor'da oynarken de bunları çalışıyordu. O frikik sadece Selçuk'un değil, tüm Türkiye'nin kaderini değiştirdi." 

AZİZ BEY HAKLI AMA!
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'Ben başkanım her yere girerim' sözleri hatırlatılan Güneş, "Aziz bey doğru söylüyor kendisine destek veriyorum. Bizim başkanımız da her yere girebilir, ben de girebilirim böyle bir hakkımız var ama burada farklı bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Futbolcular burada aileleri ile de vakit geçirebilmeli ve bunu yaparken bizden rahatsız olmamalı" diye konuştu.

DEVŞİRMEYE KARŞIYIM
Şenol Güneş, Milli takımda devşirmeye karşı olduğunu da belirtip, "Zamanında ben de Mustafa İzzet'i almıştım ama o biraz farklıydı. Ülkesini temsil eden adam amatör olmalı. Oyuncuyu kulüp parasını vererek alıyor, yetişiriyor, milli takım oynatıyor. Milli takıma giden oyuncu 15 gün 1 ay kendi takımından uzaklaşıyor. Milli takımda oynayan futbolcuların parasal karşılığı kulüplere verilebilir" değerlendirmesini yaptı.