2021 YKS ne zaman açıklanacak? Üniversite (YKS) sınav sonuçları hangi tarihte belli olacak?

YKS'den çıkan öğrenciler ve onları ümitle bekeleyen velilerinin gözü YKS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihte! Peki 2021 YKS sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

DİĞER HABERLER 26.06.2021 - 14:18 26.06.2021 - 14:34 Kartal Bakışı

Liseyi bitiren milyonlarca öğrenci üniversite giriş sınavında ter döküyor. Hayallerindeki üniversiteye girebilmek için YKS sınav sonucunda iyi bir başarı elde etmek isteyen öğrenciler YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihi dört gözle beklemeye başladı.

Yüksek öğretim programlarından birisine giriş yapmak isteyen öğrenciler her sene sınavda emeklerini kağıda döküyor. YKS sınav sonuçlarına göre tercihler yaparak sıralamalarına göre istedikleri üniversite programına kayıt olmaya hak kazanmak istiyorlar.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 26 Haziran 2021 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Peki, 26 Haziran’da gerçekleşen YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 YKS Sonuçları Ne Zaman, Hangi Tarihte Açıklanacak?

Büyük bir merak ve heyecanla beklenen YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli... 2021 YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih olarak 4 Ağustos Çarşamba günü duyuruldu. YKS sonuçlarının ardından adaylar aldıkları puana göre üniversite tercihlerini yapacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@