Beşiktaş'ın Senegalli yıldızı Demba Ba bu sezon gösterdiği performansla tüm dikkatleri tekrardan üzerine çekerken, İngiltere'den de talipleri arttı.

Gözden kaçırmayın

Tayyip Talha: Kazanmayı çok istedik fakat olmadı Tayyip Talha: Kazanmayı çok istedik fakat olmadı

Demba Ba için Beşiktaş'a teklif getiren son takım West Bromwich oldu.

Forvet bölgesinde sezon başında kulüp tarihinin rekoru kırılarak 10 milyon sterlinin ödendiği  Ideye Brown'u kadrosuna bulunduran İbgiliz ekibinin Beşiktaş'a teklifinin ise 7.5 milyon euro olduğu bildirildi. Ancak Beşiktaş'ın bu teklife ret yanıtı verdiği öğrenildi.

Beşiktaşlı yöneticilerin, gelen teklifler sonrasında Demba Ba konusunda yaptıkları değerlendirmede, Demba Ba'yı 15 milyon eurodan aşağıya satmama kararı aldıkları öğrenilirken, Ahmet Nur Çebi'nin yönetici arkadaşlarıyla paylaştığı değerlendirmede, ''Sneijder için 20 milyon euro istiyorlar. Galatasaray'ın en önemli kozu. Bizim Demba Ba da en az o kadar eder. Belki de fazlası.. Şampiyonluğa giderken onu satamayız. Üstelik burayla mükemmel bir uyum yakaladı. Bize Demba Ba'nın hem saha içinde hem de saha dışında sağladığı katkıyı verecek oyuncuyu belki de 20 milyon euro harcasak devre arasında bulamayız'' ifadelerini kullandığı belirtildi.