2 yıl sonra 20 milyon Euro!

Kartal'ın yıldız oyuncusunu izleyenler arasında İnter'in görevlileri de vardı. Mancini sezon başı Oğuzhan'ı istedi, yönetim Kondogbia'yı aldı. İnter için bu defter kapanmadı.

GÜNDEM 11.09.2015 - 10:45 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
 Hollanda ile oynanan milli maçta müthiş bir performans sergileyen ve attığı golle alkışlanan Oğuzhan Özyakup fırtınası dinmiyor. O maçı Konya'daki Torku Arena Stadı'nda izleyenler arasında İtalyan devi İnter'in görevlisinin de olduğu öğrenildi. İnter'in baş scoutu olan eski futbolcu Pierluigi Casiraghi sezon başında Oğuzhan Özyakup ile Geoffrey Kondigbia'yı yakın takibe aldı. Son karar Fransız oyuncu yönünde kullanıldı. Ancak Casirraghi verdiği raporda, "Oğuzhan Özyakup'un değeri 2-3 yıl içinde 20 milyon euro'ya kadar çıkar. Kumaşı iyi, takip edilmeli" yazdığı öğrenildi. İşte bu yüzden İnter'in scoutu Casiraghi'nin canlı izlemek için Hollanda maçına geldiği belirtildi.
TEK SORUNU VAR!..

Hazırlanan raporda Oğuzhan'ın tek sorununun istikrar olduğu da belirtildi. Beşiktaş yönetimi ise Şenol Güneş ile Oğuzhan Özyakup'un büyük bir çıkış yakalayacağını, bu sezon hedeflenen şampiyonluk için takıma katkı sağlayacağını umuyor. Oğuzhan da bunu umuyor.

5 YILLIK YENİ İMZA

Inter dışında Alman ve İngiliz ekiplerinin de takip ettiği Oğuzhan'a yeni sözleşme önerilecek. Yönetim, Şenol Güneş'in isteğiyle 2018'de bitecek sözleşmeyi 2023'e kadar uzatmayı düşünüyor. 23 yaşındaki oyuncunun sözleşmesine de yüksek bir "Serbest kalma maddesi" eklenecek.
Fotomaç

Gelişmelerden Haberdar Olun

@