2. yarıda patlama yapacaklar!

Beşiktaşlı yöneticiler yeni transferlerin sezonun ikinci yarısında patlama yapacağına inanıyor.

GÜNDEM 27.10.2017 - 09:39 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Negredo, Lens ve Medel’in beklentilere yanıt verememesini masaya yatıran siyah-beyazlı idareciler geçen sezon Talisca ve Aboubakar’ın da ikinci yarıda açıldıklarını hatırlattı, “Maalesef ekonomik nedenlerle transferi geç bitirdik. Yeni oyuncular ikinci devre takıma çok daha fazla katkı yapacaktır” ifadelerini kullandı.

***

Beşiktaş’ta yeni transferlerden Alvaro Negredo, Gary Medel ve Jeremain Lens’in şimdiye kadar forma giydikleri maçlarda beklentilere yanıt verememesi kafalarda soru işaretleri yarattı. Transferi dünyada büyük ses getiren Pepe kısa sürede teknik heyetin güvenini kazanarak, Real Madrid’deki günlerini aratmayan bir performans sergilerken, diğer oyuncular yeteri kadar süre alamadı. Bu konuda kendi aralarında fikir alış verişinde bulunan siyah-beyazlı yöneticilerin performans düşüklüğünü bu oyuncuların geç transfer edilmesine bağladıkları aktarıldı.

***

Yeni sezonun ilk transferi olan Pepe’nin kısa sürede takıma alıştığı ve kamp dönemine de yetiştiğini dile getiren Beşiktaşlı yöneticilerin, “Negredo, Medel, Lens ve Orkan devre arası kampından sonra daha çok katkı sağlayacaklar. Geçen sene Talisca ve Abobubakar da devre arasından sonra daha verimli oynamışlardı. Maalesef ekonomik nedenlerden dolayı bu transferleri geç bitirmek zorunda kaldık” diye konuştukları bildirildi. Yeni transferlerin daha çok şans bulmaları için Ziraat Türkiye Kupası’nın başlamasını dört gözle bekleyen siyah-beyazlı yönetimin, Teknik Direktör Şenol Güneş’e de hak verdikleri kaydedildi.

***

Bu arada devre arasında cazip bir teklif gelmesi halinde Pepe dışındaki yeni oyuncuların elden çıkarılabileceği ileri sürüldü. Devre arasında Çin transfer tahtasının açılacak olması nedeniyle siyah-beyazlılar yeni strateji belirleyecek. Ancak İngiliz kulüplerinin hedefindeki Cenk Tosun astronomik bir teklif gelmediği sürece kadroda tutulacak.

***

Kaynak: Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@