19.03 çılgınlığı!

Kartal'ın Avrupa Ligi'nde perşembe günü Olimpiyat'ta Club Brugge'ü ağırlayacağı maça ilgi, ligdeki 5-1'lik Erciyes zaferinin ardından patlama yaptı. Kulübün 112'inci yaşını kutlayacağı tarihe gelen rövanş, Liverpool karşılaşmasından daha kalabalık ol

FUTBOL 17.03.2015 - 06:06 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın ligde Kayseri Erciyesspor karşısında aldığı 5-1’lik galibiyetin ardından Avrupa Ligi’nde perşembe günü oynanacak Club Brugge rövanşına taraftarın ilgisi katlandı. Dev maç öncesinde 45 bin civarında olan satışların, karşılaşmanın ardından kombinelilerle beraber 70 bin sınırına dayandığı öğrenildi. Kulübün 112’inci yaşını kutlayacağı güne denk gelen mücadele için taraftarların biletlere adeta akın etmesinin ardından harekete geçen yönetim, talebi karşılayabilmek için stadın ek bölümlerindeki koltukları da satışa sundu. Rakip takım taraftarları için ayrılan ve ilgi görmeyen Güney Kale Arkası, sponsorlar tarafından kullanılmayan; Kuzey, Güney, Doğu ve Batı Tribünleri’nin de dün itibariyle kağıt bilet olarak satışa sunulduğu, yaklaşık 4 bin biletin de tükenme noktasına geldiği bildirildi.

Son 500 bilet

Beşiktaş’ın, bu karşılaşma öncesinde     55 bine yakın bilet satışı yaptığı ve son olarak 500 kişilik alanın boş kaldığı öğrenildi. Avrupa Ligi’nde İkinci Tur rövanş maçında Beşiktaş’ın Liverpool’la oynadığı mücadelede Olimpiyat Stadı’nı 70 bin kişiyle dolduran taraftarların, kombineli futbolseverlerin de eklenmesiyle beraber yine bu sayıyı yakalaması ön görülüyor. Öte yandan çeyrek final için kritik önem taşıyan mücadele öncesinde hazırlıklarını sürdüren Çarşı Grubu’nun, Liverpool’a karşı olduğu gibi perşembe günü de özel bir şov yapacağı ifade edildi.