1903 Cemiyeti Başkanı Masis Kuyumcu komik cezaları eleştirdi

1903 Cemiyeti Başkanı Masis Kuyumcu Başakşehir'li bazı futbolcuların karıştığı, A Spor muhabirine yapılan darpla ilgili cezaları eleştirdi.

ÖZEL 27.04.2017 - 19:42 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Masis Kuyumcu'nun açıklamaları şöyle:

Adaleti bulmanın imkansızlıklarını her gün yaşamaktayız. Evden, işten, okuldan, trafikten tutunda hayatın her yerinde sizi çiğneyen muhakkak bir güç oluyor. Hakkaniyet olmadığı ve adaleti sağlayacak güç bulunmadığı için bu yapanın yanına kar kalıyor.

Adalette çifte standart ve düzmece olan kurallar ile alınan kararları insanların adalete inancını da sarsıyor. Bunun son örneği Rizespor – Başakşehir maçı sonrası Başakşehirli futbolcuların, görevini yapmaya çalışan basın mensuplarına saldırması ve darp etmesi oldu. Olayların kahramanı Volkan ve Emre ye verilen cezalar ile Yalçın ve Ufuk a verilen cezaların farklılaştırılmasını anlayabilmek imkansızdır.
 
Daha önce Tosiç e ve Fernandes e verilen cezalar hatırlandığında bu farklı uygulamaların ve çifte standardın adaleti öldürdüğünü belirtmeliyiz. Darp edilen basın mensubunun hangi baskılar ile kamera karşısında öpüşüp barıştırılması ise bu bozulmuşluğun ve kokuşmuşluğun zirve yaptığının göstergesi olmaktadır.
 
Fenerbahçe maçı öncesi olan bu olayların kahramanlarının daha önce Fenerbahçe’de oynaması ve bu maça denk gelmesi ise başka bir hadisedir. Her bakımdan Fenerbahçe’nin ikinci yapılmak istenmesi, şampiyonlar ligine katılımının sağlanması çabaları kirli oyunun bir parçası olabilir.
 
Başakşehir Kulübünün ve Başkanın açıklamalarında ise nedense Volkan ve Emre ye hiç değinilmemektedir. Bu şekilde göz boyanmaya çalışılmış ve insanlar ile alay edilir gibi kararlar alınmıştır.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@