Beşiktaşlı taraftarlar her türlü zorluğa ve olumsuz şartlara rağmen bilet almayı başarıp Liverpool - Beşiktaş maçını izledi.

Liverpool ile karşılaşan takımlarına destek vermek için Liverpool'a gelen Beşiktaşlı taraftarlar, renkli görüntüler oluşturdu. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye'den gelen çok sayıda siyah-beyazlı taraftar, takımlarının atkı ve formalarıyla karşılaşmanın yapılacağı Anfield Stadyumu önünde marşlar söyleyerek Beşiktaş'a destek verdi.

 

POLİSİN ÖNÜNDE HAVAİ FİŞEKLER ATTILAR


Besiktaşlıların şehir merkezindeki havai fişekler atarak polis önündeki gösterisi ilginçti.

Türkiye ve Avrupa'nın dört bir yanından gelen yüzlerce Beşiktaş taraftarı Liverpool sokaklarını doldurdular. Ama statta kendilerine ayrılan yeri tam olarak dolduramadılar.

 

 

DHA'YA BİLET ALMA KONUSUNDAKİ SIKINTILARI ANLATTILAR

 


Sağlık sektöründe çalıştıklarını söyleyen ve Londra'dan Liverpool'a trenle geldiklerini belirten 2 genç, üzerlerinde Beşiktaş formasıyla DHA'ya açıklamalar yaptılar. Şanslı olduklarını söyleyen bu 2 taraftar bilet alma serüvenlerini ve yaşanan sıkıntıları anlatırken yöneticilere de seslenerek şöyle konuştular:
"Biz biletleri İstanbul'dan aldık. Pasaport bilgilerimizi ve istenen diğer evrakları İstanbul'daki tanıdıklarımıza gönderdik. Oradan aldılar bizim için, şanslıyız.

Gözden kaçırmayın

Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap


Bize yardımcı olan bir tanıdığımız olmasaydı maça gidemezdik. Bir çok taraftar bilet bulamadı. Bileti olup da İstanbul'dan gelemeyenler olmuş. O yüzden daha çok taraftar olurdu statta ama olmadı"

 

"KARABORSADA 200 POUNDA BİLET SATILDI"


"Burada yaşayan futbolseverler için bir kota ayrılması lazım aslında. Hepsinin İstanbul'dan satılmaması lazım. Seyahat acenteleri çok yüksek fiyattan satıyorlar, karaborsaya düşen biletler oluyor. 140 pound, 200 pounda biletler satıldı.

 

Beşiktaşlı yöneticiler sesleniyoruz, belki bilmeyerek hata yapıyorlar, sistemin işleyişini takip edemeyebilirler ama dikkatli olmalılar, organize olmalılar. Türkiye'deki Beşiktaşlı taraftarlar buralara gelmek istiyorlar tamam ama burada da ciddi bir kesim var. Onlar da düşünülmeli.

 

Bileti olmadan gelenler de var, km'lerce yol katedip, geliyorlar, bayağı bir masraf ediyorlar, bileti stad çevresinde bulma umudu ile geliyorlar bulurlarsa stada giriyorlar, bulamazlarsa giremeden geri dönüyorlar."

 

SADECE BEŞİKTAŞLILAR DEĞİL...


"Bugün Bir Fenerbahçeli, Galatasaraylı taraftarlar bile Beşiktaş'ın maçlarına gelmek için can atıyorlar. O heyecanı, üst düzey maçları izlemek istiyorlar. Beşiktaşlı çok Londra'da, Galatasaraylılar ve Fenerbahçeliler kadar varız. Maçlarda zaten değişik formalı taraftarlar görebilirsiniz, önemli olan Türk takımlarını Avrupa arenasında desteklemek."

 

"LIVERPOOL'U TRABZON'A BENZETİYORUM" Bu sözler; Lady Diana'nin açtığı Liverpool Kadın Hastanesi'nde Tüp Bebek Bölümünde Başhekim olan Dr. Rafet Gazvani'ye ait. Türk doktor kendisinin Beşiktaşlı, oğlunun ise Liverpool'u tuttuğunu belirterek; "Liverpool Trabzon'a benziyor. Liverpollular da Trabzonlulara", "Esprili futbol anlayışları var ve mizahçıdırlar, balıkçıdırlar" şeklinde konuştu.

İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Rafet Gazvani'nin baktığı hastalar içerisinde Liverpool'lu futbolcuların eşleri de var ama bunların isimlerini vermek istemiyor. DHA'ya yaptığı söyleşide Liverpool'u Trabzon'a benzeten Dr. Rafet Gazvani ' Liverpool deniz şeridi olan bir kent. Burada İnsanlar şakacı futbolu severler, balıkçıdırlar. O yüzden Trabzon'a benzetirim. İnsanları yakınlık gösterirler, şakacı , eğlenceli ve duygusaldırlar.' dedi.


Oğlunun Liverpool’u tuttuğu için sık sık maçlarına gittiğini söyleyen Türk Doktor, Liverpool’un iki türlü seyircisi olduğunu da ifade etti. Bir kısmı fanatikleri diğer bölümü maçları sessiz seyredenleri oluşturduğunu dile getirerek, "Bazıları sürekli tezahürat yapar, bazıları ise "Sadece pankart açarlar, gayet sessizdirler" şeklinde ayrıntı verdi.

Lady Diana'nin açtığı Liverpool Kadın Hastanesi'nde Tüp Bebek Bölümünde Başhekim olan Dr. Rafet Gazvani; Liverpool'un dünyaca tanınmış bir spor kulübü olduğu için Liverpool halkının maçlara gitmekte zorlandığını sezon biletlerinin çok yüksek olmasından dolayı izleyemediklerini de hatırlattı.