Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig'de kalan maçların tamamını kazanarak hedefe ulaşacaklarını iddia etti.

 Beşiktaş’ın hocası, Ziraat Türkiye Kupası’ndan elenmeleri için, “Hayat devam ediyor” yorumunu yaparken, en büyük hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi, “Bu düşüncemizden bir milim bile sapma olmadı, zirvenin en büyük ortağıyız, artı avantajlı olan tarafız. 12’de 12 yaparak şampiyon olacağız” dedi.
Ziraat Türkiye Kupası’na çeyrek finalde veda ederek rotayı tamamen Spor Toto Süper Lig’e çeviren Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş zirve mücadelesiyle ilgili birbirinden iddialı ifadeler kullandı.

Siyah-beyazlı hoca, ezeli rakipleri Fenerbahçe ile giriştikleri şampiyonluk yarışında ipi göğüsleyen taraf olacaklarını ileri sürdü. Uzun lig maratonunda zaman zaman inişli-çıkışlı grafikler sergilenmesinin doğal olduğunu dile getiren Güneş, “Biz 12’de 12 yaparak şampiyon olacağız” dedi.

‘Önümüze bakacağız’

Beşiktaş’ın teknik patronu sezon başında şampiyonluk parolasıyla yola çıktıklarının altını çizdi. Güneş, “Elbette Ziraat Türkiye Kupası’ndan elenmemiz bizi üzdü. Ne var ki hayat devam ediyor. Bizim sezon başındaki en büyük hedefimiz lig şampiyonluğuydu. Bu hedefimizden bir milim sapma olmadı, zirvenin en büyük ortağıyız, artı avantajlı olan tarafız. Bu avantajı en iyi şekilde kullanmak tamamen bizim elimizde. Futbolda takımlar düşüş gösterebilir, rakipler de bunu yaşadı ve yaşayacaktır. Şimdi geçmişi unutup, önümüze bakacağız, Eskişehirspor maçıyla birlikte yeniden çıkışa geçeceğiz. 12’de 12 yapıp, şampiyon olacağız. Bu potansiyel bizde fazlasıyla var. Moral, motivasyonumuzu yine üst seviyeye çıkararak, yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz” diye konuştu.

‘Taraftar rahat olsun’

Siyah-beyazlı taraftarlara da seslenen Teknik Direktör Şenol Güneş, “Ben bu takıma sonuna kadar güveniyorum. Taraftarımız rahat olsun, onların pozitif enerjisiyle birlikte sezon sonunda ipi göğüsleyen taraf Beşiktaş olacak” ifadelerini kullandı.