125 Milyon Dolar Sıcak Para

Projeyi 2. Başkan Ahmet Nur Çebi yürüttü ve Vodafone’la yapılan sponsorluk anlaşması teminat gösterildi. Gelecek hafta yapılacak toplantıda imza atılırsa yönetim ‘oh’ çekecek.

GÜNDEM 08.06.2014 - 12:42 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Madddi anlamda büyük sıkıntı içinde bulunan Beşiktaş, 125 milyondolarlık kredi başvurusuna onay bekliyor... Sezonun da bitmesiyle tümgelir muslukları neredeyse kapanan siyah-beyazlı kulüp bu krediyi‘kurtuluş’ olarak görüyor...

Tüm projeyi ikinci başkan Ahmet Nur Çebi yürüttü. Haftalar sürençalışmalar sonunda tüm prosedürler yerine getirildi, başvuru dosyasıhazırlandı ve Denizbank’a iletildi.

Rus Sberbank’ın satın aldığı Denizbank’ın gelecek hafta Rusya’dayapılacak olan yönetim kurulu toplantısında bu dosya bankanın üst düzeyTürk yöneticileri tarafından masaya konulacak. Eğer onay imzası atılırsaBeşiktaş derin bir ‘oh’ çekecek.

Siyah-beyazlı kulüp 125 milyon dolara karşılık olarak Vodafone ileyaptığı stat ve forma göğüs reklamını kapsayan toplam 145 milyondolarlık sponsorluk anlaşmasını teminat olarak gösterdi.

45 MiLYON DOLARI ESKi BORCA GİDECEK!Kredi başvurusu onaylanır ve siyah-beyazlılar bu parayı alırsa 45milyon dolarla daha önce içinde Denizbank’ın da olduğu konsorsiyumdanalınan kredinin borcu kapatılacak. Kalan 80 milyon doların büyük bölümüyapım çalışmaları devam eden Vodafone Arena için kullanılacak.