Beşiktaş Kongre Üyesi Masis Kuyumcu kaleme aldı.

İnsanlar mutlu olmak istiyor, kötülükten kimsenin beslenmeye niyeti yok ama maalesef Beşiktaş'ta 15 senedir o kadar kötü şeyler yaşanıyor ki bu tabloda mutlu olmak imkansız.

Konularda biri: Hedef 100.000 üye! Bu söylendiğinde bunun olamayacağını savunanlardandım, yanılmadığımı maalesef gördüm. Düşünce güzeldi ama uygulamada sıkıntı yaşanacağını düşünüyordum . Böyle de oldu yönetime başkana yakın olan kişiler istedikleri kişileri yönetime soktu ve şu anki üyeler de yönetimin, başkanın bir sonraki seçimde koltuklarını garantilemek için yeterli sayıdalar.

Gezi olayları bahane edilerek üyeliği dondurulanlar ve üyelik başvurusu askıya alınanlar var. Hedef 100.000 üye! Yönetim 100.000 değil kendisine oy verecek maksimum üye garantilemek derdinde. 15 senedir başa gelen her başkanın amacı o koltuktan kendileri istemedikleri sürece ayırmayacak garantiyi ceplerine koyacak oydur.

 

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda

Bazılarının üyelikleri neden çabuk onaylandı, bazılarınınki geç, bazılarınınki hala beklemede. Kulübe üye olmak için dişinden tırnağından arttırıp para yatıran ancak üyeliği onaylanmayan Beşiktaşlılara ne gibi bir açıklama verilecek? Bu arkadaşların suçu ne, kimsenin adamı olmamaları mı, kulübüne sahip çıkan bindirilmiş kıtalar olmamaları mı? Sayın Başkan ve yönetim kuruluna bir tek iş düşüyor. Bu ayıbı bir an önce temizlemeliler. Bir an önce bu başvuruları değerlendirip üyelikleri kabul veya gerekçesiyle reddettiklerini taraftarlara bildirmeliler.

En son mali kongrede yaşananları biliyoruz. Yeni kongre üyesi bir grubun etkisi yönetimi son derece rahatsız etti. Üyelik başvurularının askıda kalmasının en temel sebebi de bu, ya yeni üyeler de muhalif olursa.....Hedefi 100.000 üye! olarak belirlemiş bir yönetim sadece şakşakçı istiyor, başka hiç bir sesi duymak istemiyorsa bu iş yürümez, yönetim yıkılmaya mahkumdur.