Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Siyah-Beyazlılar'ın gündeminde yer alan önemli konular hakkında görüşlerini dile getirdi.

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Siyah-Beyazlılar'ın gündeminde yer alan önemli konular hakkında görüşlerini dile getirdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor

Teklifler gelen oyuncuları Gökhan Töre ile Demba Ba’nın durumundan, inşaatı devam eden Vodafone Arena’ya ve transfer çalışmalarını nasıl yürüttüklerine kadar pek çok konuda çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

"PEKTEMEK'TEN TEREDDÜTÜM YOK"

Albayrak, takımın önemli isimleri arasında yer alan Gökhan Töre ve Demba Ba için son dönemde gündeme gelen transfer söylentilerini doğruladı. Her iki isim için de Arap ülkelerinden teklifler geldiğini belirten deneyimli idareci, “Ne önerilirse önerilsin bu iki oyuncumuzu kesinlikle satmayı düşünmüyoruz. Çünkü hedefimiz şampiyonluk” dedi.

Sezon sonu bitecek olan sözleşmesini henüz uzatmayan ve adı Fenerbahçe ile anılan Mustafa Pektemek içinse “Beşiktaş’tan başka bir takımda oynayacağı yönünde tereddütüm yok” diye konuştu.

"UYGUN, GENÇ VE DE KARAKTERLİ OLACAK"

Albayrak, son dönemde transferde yakaladıkları başarının sırrını da açıkladı. Transferde 3 kriterleri olduğunu belirterek, “Bütçemize uyacak, yaşı genç ve karakterli bir insan olacak. Tarama ekibimiz, Bilic’in belirlediği pozisyonlar çerçevesinde çalışıyor. Maçları gidip yerinde canlı izliyorlar. Sadece dünyanın sayılı kulüplerinde bulunan ve FIFA’nın onayladığı programlar aldık. O programlar vasıtasıyla her gün 300’e yakın maç izliyoruz” ifadelerini kullandı.

POLİTİKA DEĞİŞMEYECEK

Belirlenen isimlerin çapraz olarak takip edildiğini vurgulayan Albayrak, “Daralan liste, Bilic’e gidiyor. Onun belirlediklerinin ardından mali boyut devreye giriyor. Pazarlık başlıyor. Bilic, izleme-tarama komitesi ve futbol şubesinin onayı alınıyor. Şimdiye kadarki transferlerimizin tamamı, 3 merciinin de onay vermesi sonrası gerçekleşti” dedi. Albayrak, 14 yabancı hakkı olsa da transfer politikalarını 8-9 yabancı üzerine kurduklarını söyledi.

"10 MİLYON EURO GERÇEKÇİ DEĞİL"

Albayrak, ara transferde adı en çok anılan isimlerden Bursasporlu Ozan Tufan için, “Her pazarın bir realitesi vardır. Ozan Tufan için 10 milyon euro isteniyor. Bu rakamlar biraz yüksek” dedi. Kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attıklarını belirterek, “Her işin profesyoneli olmalı. Yoksa Tabata, Ferrari, Diatta, Schildenfeld gibiler gelir. Türkiye’nin Manchester’ı, Arsenal’i, Porto’su, Ajax’ı olacağız” diye konuştu.

TT ARENA, VODAFONE ARENA'YA EŞ DEĞER DEĞİL

Albayrak, Vodafone Arena için, “Türkiye’nin en iyi, en donanımlı, en merkezi yerinde stat yapıyoruz. Stadı müzik, moda merkezi de yapacağız. Galatasaray’ın TT Arena için veya benzer ekiplerin statlarıyla ilgili benzer hedefleri olabilir ama biz konum itibariyle diğer statları Vodafone Arena’ya eş değer bile görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

BARCELONA VE DİĞERLERİ

Açılış için özel bir komite kurduklarını ifade eden Albayrak, “Sponsorumuz Beko,Barcelona’nın da sponsoru. Beko aracılığıyla açılışta yer almaları için teklifte bulunduk. “Zaman belirlendikten sonra cevap verilecek” yanıtı geldi. Birçok dünya ve Türk kulübü açılışımıza katılacak” diye konuştu.

ALBAYRAK, KUYT'I ÖRNEK VERDİ

Kuzey Avrupalı isimlerin prensipleri bulunan, başarılı futbolcular olduğunu belirten Albayrak, “Galatasaray’da Sneijder, Elmander; Fenerbahçe’de Kuyt bunun örneği. Kuyt, 35 yaşında ama iş ahlâkı ortada. Sneijder de aynı şekilde. Bizde de Johnsen (Norveç), Sverisson (İzlanda) vardı. Belirli ülkelerden gelenler, gece hayatına takılıyor. Portekiz veya Brezilya’dan transfer yapmayacağız demek değil ama Kuzey Avrupa’yı önemsiyoruz” dedi.