Her maçta olduğu gibi bu akşamki derbiden de beklenti, 'Saha dışında dostluk, saha içinde rekabet'...

Süper Lig’de 6. haftanın perdesi sezonun ilk derbisi ile kapanıyor...

İşte 10 madde de Ümraniye...

1- Beşiktaş'ta yönetim değişikliği ve Avrupa Ligi'nde gruplara lider başlanması, camiadaki havayı değiştirdi. Kartal, Fenerbahçe'yi yenip şampiyonluk kararlılığını güçlendirmek istiyor.

2- Güneş, rakibin Dinamo Zagreb başta olmak üzere son 3 maçını dakika dakika inceledi. Bunları futbolcularla hem takım hem de bireysel olarak paylaştı.

3- Nevzat Demir'de derbi öncesi moraller yüksek. Oyuncuların Avrupa kupasındaki yorgunluklarını atmış bir havada olması, Güneş'in yüzünü güldürdü.

4- Güneş'in, Fenerbahçe üzerinde durduğu en önemli konu: '3. Bölge'. Burada yapılacak baskının rakibi hataya zorlayacağına inanıyor. Hataya zorlamak için de defansif değil ofansif oyunla sonuç alabileceğini oyunculara iletti.

5- Beşiktaş'ta iki önemli eksiklik var. İlki kırmızı kart gören Medel'in yokluğu, diğeri ise Negredo'nun gitmesiyle yerine kimin forma giyeceği.

6- Güneş, dün Atiba'yı oynatabilir miyim sorusuna cevap aradı. Atiba'nın hem tam hazır olmaması hem isteksiz tavırları Güneş'i, Tolgay-Necip ikilisine yöneltti.

7- Beşiktaş'ta Negredo'nun da gitmesiyle Güneş, Larin'i kazanmak adına Sarpsborg maçında 90 dakika şans vermişti ancak Babel'i forvet çıkarıp, orta alanı kalabalık tutarak sonuca gitmeyi istiyor.

8- Güneş, son maçta formu ile dikkat çeken Lens'i kesmek istemiyor. Quaresma'yı da oyuna sokup etkili kanat organizasyonu ile rakibi yıkmayı planlıyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta kombine fiyatları belli oldu Beşiktaş'ta kombine fiyatları belli oldu

9- Son taktiksel çalışmada Güneş'in, Ljajic'in üzerinde durup, 'Ljajic'i anlamak ve onun asistlerine ve paslarına hazırlıklı olmak' konusuna dikkat çektiği belirtildi. Tecrübeli hoca, takıma uyanık ve kolektif olunması yönünde uyarılarda da bulundu.

10- F.Bahçe'nin kırılgan ve uyumsuz yapısı hem futbolcular hem de Güneş'in kafasında 'Bu kez unutulmaz bir zafer alabiliriz' düşüncesini artırmış durumda. Herkesin kafasında Kadıköy'de zafer var.

Sabah / Fatih Doğan