Yönetim sahip çıktı! Mario Gomez'de...

Beşiktaşlı yöneticiler eleştirilerin hedefindeki Aboubakar'a güveniyor...
05 Ekim 2016 15:07

“Geçen sezon Gomez de gol kaçırıyordu. İlk karşılaşmalarında atamamıştı, sonradan açıldı. Aboubakar, Rize’de oyuna girince mücadelenin seyrini değiştirdi. Gollerini atmaya başlayacak.”

BEŞİKTAŞLI yöneticiler, Çaykur Rizespor maçında net fırsatları harcayınca eleştiri alan Vincent Aboubakar’a sahip çıktılar. Kamerunlu santrforun, Mario Gomez’le kıyaslamasını değerlendiren siyah-beyazlı idareciler, “Geçen sezon Mario Gomez de gol kaçırıyordu. Önemli şansları harcıyordu. Ayağı kayardı, vuramazdı, ‘Nasıl kaçırdı bunu!’ derdik. Ama gol kralı oldu. İlk maçlarında Gomez de atamamıştı fakat sonra açıldı ve neler yaptığını biliyoruz. 
ABOUBAKAR da açılacak. Zamana ihtiyacı var. Rize’de oyuna girdikten sonra maçın seyrini değiştirdi. Evet kaçırdı ama bu pozisyonlara girebileceğini gösterdi. Gollerini de atmaya başlayacak, herkes görecek. Aboubakar sıradan bir oyuncu değil. Herkesin tanıdığı, bildiği, kendisini tüm dünyaya ispat etmiş bir golcü” ifadelerini kullandılar.

‘Zamanla her şey daha iyi olacak’
 
BEŞİKTAŞLI yöneticiler, yoğun bir maç takvimi içinde olduklarını kaydedip “Bazı oyuncularımız sakatlıklar yaşadı. Hocamız takımı diri tutabilmek için elindeki tüm kadroyu kullanmaya çalışıyor. Zamanla her şey daha iyi olacak. Oyuncular birbirleriyle oynadıkça özelliklerini tanıyacaklar. Birbirlerine alışacaklar” yorumunu yaptılar.
 
‘Takım yenilendi uyum süreci var’
 
TAKIMA yapılan eleştirilerin haksız olduğunu dile getiren yöneticiler, “Aboubakar’ı geçen seneki Gomez’le kıyaslayanlar takımın aldığı puanları da kıyaslasın o zaman. Geçen sezona göre 1 puan fazlamız var. Üstelik bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde de çok güçlü rakiplerle oynuyoruz. Çok şükür yenilgimiz de yok. Takım büyük ölçüde yenilendi. Çok daha iyi duruma geleceğiz ama uyum süreci var. Bu gözardı edilemez” dediler.

 

KAYNAK:VATAN