Tarihi karar! Süper Lig'de...

İl Güvenlik Kurulu, cumartesi günü oynanacak Beşiktaş - Galatasaray maçını Sarı-kırmızılı taraftarların da seyredebileceğine karar verdi.
22 Eylül 2016 16:27

Cumartesi günü oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisini sarı-kırmızılı taraftarlar da izleyebilecek. Böylece 5 yıl aradan sonra bir lig derbisinde deplasman seyircisi tribünde olacak.
Emniyet yetkilileri ile kulüp yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısından, 24 Eylül Cumartesi saat 20:00'de Vodafone Arena'da oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisinde sarı-kırmızılı taraftarların tribündeki yerlerini alması kararı çıktı.


Buna göre Beşiktaş'ın sahası Vodafone Arena'da oynanacak Galatasaray mücadelesinde Sarı-kırmızılı taraftarlar da yer alabilecek.


GALATASARAY'DAN AÇIKLAMA


Karar sonrası internet sitesinden açıklama yapan Galatasaray Kulübü, "Derbinin her iki camianın büyüklüğüne yakışacak şekilde dostça geçmesi, ülkemizde oluşan birlik ve beraberlik atmosferine katı sağlaması en büyük dileğimizdir" dedi.
Kulüp ayrıca taraftarının derbi biletlerini ne zaman ve nereden alabileceği ile maça gidiş güzergahı hakkındaki detaylı bilgiyi kısa süre içinde paylaşacağını bildirdi.


Deplasman yasağının kalkmasına tepkiler


Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav: "Bu kararı alanları kutluyorum"


5 yıl aradan sonra deplasman yasağının kalkmasıyla birlikte, cumartesi günkü Beşiktaş derbisini Galatasaraylı taraftarların da izleyecek olmasına olumlu tepkiler gelmeye devam ediyor. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, "Beşiktaş maçına şahsen taraftarların tekrar deplasmana gitmesi beni çok mutlu etti. Geçmişte yaşananların bir daha tekrarlanması bizleri ve spor camiasını çok yaralar. Biz Tribünlerde dostluk olsun istiyoruz. Bu karar kulüplerimize yeniden güç verecektir. Yasak kararının kalkmasında rol oynayan herkesi kutluyor ve tekrar teşekkür ediyorum" dedi.


OSMANLISPOR: "ÇOK KATKISI OLACAK"


Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven de, "Kararın Türk sporuna bence çok katkısı olacak" dedi.
Yurtgüven'in açıklamaları şöyle;


"Özellikle derbi karşılaşmalarında taraftar olmaması seyir zevkini ve rekabeti bir nebze engelliyordu. Sporun dostluk barış ve kardeşlik olduğu tekrar hatırlamamıza bu karar yardımcı olur. Bu fırsatı hepimiz ve tüm camialar iyi değerlendirmelidir. Sahada maçlar korakor, tribünlerde ise dostluk içerisinde alınan karar Türk sporuna hayırlı olsun"