Tam O Anda Quaresma'dan...''Haydi Talisca! Bitir Şu İşi''

Altı yıl sonra Şampiyonlar Ligi'nde sahne alan Beşiktaş, Benfica deplasmanında 90+3'te Anderson Talisca'nın serbest vuruştan attığı golle 1 puanı son anda kurtardı.
15 Eylül 2016 12:51

 Bu muhteşem golü atan Anderson Talisca'nın Benfica'dan kiralık olarak Beşiktaş'a gelmiş olması da golün değerini ayrıca artırdı.


Özellikle ikinci devre vites yükselterek Benfica kalesine yüklenen Beşiktaş, son dakikalarda önemli fırsatlar yakalasa da bir türlü golü bulamadı. Uzatmaların sonu gelirken senaryo birden değişti.


ALDATMAYA YÖNELİK HAREKET!


90+2 hakem Benficalı oyuncunun elle oynadığına hükmedince Beşiktaş, son bir duran top şansı yakaladı. Ve topun başına Anderson Talisca geçti. Benficalı taraftarlar da o anda büyük bir endişeye kapıldı. Çünkü Anderson Talisca'nın marifetini Beşiktaşlılardan daha iyi biliyorlardı.


Ancak Ricardo Quaresma da vuruş pozisyonunu almıştı. Maç boyu bütün duran topları Ricardo Quaresma kullanmış, fakat çok fazla etkili olamamıştı. Ama Ricardo Quaresma'nın bu kez topun başında bulunma nedeni tamamen taktikseldi!


"TAKIMDAN NASIL AYRILDIĞIMI BİLİYORLAR"


Ricardo Quaresma hem rakibi yanıltmak hem de Anderson Talisca'ya moral vermek için topun başındaydı.
Anderson Talisca, o anı ise şöyle anlattı:


"Burası senin yerin. Haydi Talisca bitir şu işi. Sana inanıyorum. O da topun başındaydı ve vurur gibi yaparak rakibi yanılttı. Golü atınca dünyalar adeta benim oldu. Bonservisim h,l, Benfica'da. Gol atınca çok farklı duygular yaşadım. Takımdan nasıl ayrıldığımı taraftarlar çok iyi bildiği için bana tepki göstermediler."

 

HÜRRİYET