Şenol Güneş'in savunma timi!

Avrupa ve lig maçlarında neredeyse tüm 11’de rotasyona giden Şenol hoca, çok güvendiği Marcelo-Tosic ikilisini bozmayı hiç düşünmüyor. Mükemmel uyum yakalayan tecrübeli savunmacılar, Kartal’ın iki kulvarda da emniyet subabı olmaya devam edecek.
18 Eylül 2016 12:02

Geçen sezonu şampiyon tamamlayan Beşiktaş, buna rağmen en çok sorunu stoper bölgesinde yaşamış, transfer döneminde de önceliği bu bölgeye veren Siyah-Beyazlılar, çalışma yürüttüğü isimlerden sonuç alamayınca eski oyuncusu Atınç’ı kiralayarak transferi noktalamıştı.

Herkes, tüm bölgelerde en az 2 alternatife sahip olan teknik direktör Şenol Güneş’in stoper bölgesinde sorun yaşamasını beklerken, Dusko Tosic ve Marcelo’nun inanılmaz performansı deneyimli çalıştırıcının kafasını rahatlattı.

 

Müthiş uyum yakaladılar

Beklentilerin oldukça üzerinde bir sezon başlangıcı yapan Tosic ve Marcelo ikilisi, birbirleriyle uyumu ve ortaya koydukları sıfıra yakın hata oranlarıyla Şenol hocanın vazgeçilmezleri oldu. Süper Kupa Finali ve Süper Lig’de oynanan Atiker Konyaspor maçlarında Marcelo ile birlikte Necip Uysal’ı rotasyonda kullanan Güneş’in ekibi kalesinde 3 gol gördü.

Yaptığı değişiklikten memnun olmayan ve formayı yeniden Tosic’e emanet eden hoca, Alanya, Karabük ve Benfica maçlarında ikilinin uyumundan fazlasıyla memnun kaldı.

Avrupa ve lig maçlarına farklı 11’lerle çıkan Güneş’in ilerleyen günlerde sadece stoper bölgesinde değişiklik yapmayacağı ve Tosic-Marcelo ikilisini gerekmedikçe bozmayacağı öğrenildi.

 

KAYNAK:FANATİK