Özellikle ilk yarıda Kartal öyle bir...

Milliyet gazetesi yazarı Bilal Meşe kaleme aldı...
11 Eylül 2016 07:48

Quaresma ve Atiba yok, Benfica’ya saklanmış sanırım... Tolga, Oğuzhan, Adriano, Beck, Rhodolfo, Aboubakar ve Kerim yedekte, Aras sakat! Diyeceğimiz o ki, Beşiktaş müthiş bir kadro derinliğine sahip. Yani forma Kartal’ın gagasında değil, midesinde, alabilene aşkolsun!

Forma rekabeti kuşkusuz saha sonuçlarına da olumlu yansımalar yapacaktır. Kadro geniş, bir de Kartal evine kavuştu, varın gerisini siz düşünün. Vodafone Arena’da hiçbir takımın işi kolay değil, taş gibi bir kadro ve de müthiş bir seyirci baskısını da buna eklersek, yarışın en avantajlı takımı Beşiktaş’tır bizce.

Güneş hoca rekabeti sever, tecrübesini ortaya koyar. Elindeki kadroyu en verimli şekilde kullanacağından da kuşkumuz yok. Sonuç olarak bu kadronun ligimizi sırtlayacak gücü fazlasıyla var, önemi olan Devler Ligi’dir... Bu kulvarda neler yapabileceğini Benfica maçında görme şansımız olacak.

Maça gelecek olursak... Galatasaray’a ilk hafta kök söktüren Karabük asla boş takım değil, çok can yakacağa benziyor. Topla iyi çıkıyorlar, hücumda çoğalıyorlar, ne var ki bu özelliklerini üretime yansıtamadılar, çünkü karşısında her yönüyle güçlü bir Beşiktaş vardı.

Özellikle ilk yarıda Kartal öyle bir baskı yaptı ki rakibine nefes aldırmadı. Dört net pozisyonun ikisini Cenk ve Ömer’le gole çeviren Kartal’ın ilk yarıda maçı koparması işten bile değildi. Ancak bu yarıda Caner’in, Traore’ye yaptığı hareket bizce hem penaltıydı, hem de çift sarı karttan kırmızı kartlıktı.

Hakem Serkan Çınar ikinci yarıda Dany’nin Tolgay’ı düşürmesini es geçmedi, hem penaltıyı verdi, hem de Dany’yi çift sarıdan oyundan attı, doğruydu. Buna çifte standart derler hoca!

Karabükspor’un diğer bir handikapı ise hücuma çıkarken, savunma güvenliğini elden bırakmasıydı! Bu oyunda şartlar ne olursa olsun, savunmanızı sağlama alacaksınız. Eee almazsanız, kaderinize de razı olacaksınız!

Özetle ligimizin son şampiyonu Beşiktaş kadrosuyla, oynadığı futbolla, ürettiği pozisyonlarla taraftarını umutlandırıyor, bize de açıkcası keyif veriyor, alkışı da övgüyü de fazlasıyla hakediyor. Darısı Benfica maçına.