"Korsan alma, Talisca gelsin"

Yeni sezonda korsan ürünle mücadele konusunda ciddi adımlar atan Beşiktaş Yönetim Kurulu geçtiğimiz hafta Beşiktaş Belediyesi ile birlikte başlattığı çalışmaları daha da genişleterek bir kampanyaya dönüştürme kararı aldı.
16 Eylül 2016 19:28

Siyah-beyazlıların Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öncülüğünü yaptığı korsanla mücadele çerçevesinde kulübe yeni bir gelir kaynağı yaratılacak.

Korsan ürünlerin satışını engellemek için kolları sıvayan Mahmutyazıcıoğlu ilk iş olarak Kartal Yuvası Mağazalarından Sorumlu Yönetici Hüseyin Mican ile bir araya gelirken çok önemli bir uygulama başlatıldı. Kartal Yuvası lisanslı kişileri resmi ürün satışı için Vodafone Arena çevresinde 7 noktaya yerleştirdi.

"Sorunun çözümü basit"

Beşiktaş Belediyesi ile sağlanan mutabakatta zabıta görevlileri, korsan ürün satışı yapanları korsan ürünleri ile birlikte gözaltına aldırırken bu kişilerin hakkında ise ağır cezai yaptırımlar uygulanacağı bildirildi.
Korsan ürünlerle mücadele çalışmalarını değerlendiren Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Beşiktaş yönetimi olarak bundan sonra korsanla mücadele konusundaki çalışmalarımızı genişleterek yürüteceğiz. Burada kulübün ciddi anlamda maddi zararı söz konusu. Korsan ürün satanları şikayet ettiğimizde yasadaki boşluklar nedeniyle sonuç alamıyoruz. Ama işin içine zabıta girince ciddi cezalarla karşı karşıya kalıyorlar. Aslında bu problemin çözümü çok basit. Taraftarımız korsan ürün almazsa zaten sorun kökten çözülür" ifadelerin kullandı.

"Korsan alma, Talisca gelsin"

Siyah Beyazlı yönetim kurulu üyesi sözlerine şöyle devam etti:
"Sadece sokakta değil malesef internet üzerinde de korsan satışlar yapılıyor. Eğer taraftarımız korsan ürünleri almazsa maddi anlamda rahatlayan yönetimler Anderson, Talisca gibi oyuncuları alabilirler. Son zamanlarda bizden Talisca'yı bizden bonservisi ile almamızı istiyorlar. Biz de diyoruz ki korsan alma, Talisca da gelir, başka isimler de gelir. Bu kulüp için taraftarından yönetimine kadar hepimiz elimizi taşın altına sokmalıyız."


Kaynak: Milliyet