KARAKTER YOKSUNU DEĞİLİM

Sıkıntılı bir transfer sürecinin ardından uzun yıllar formasını giyip sembol bir isim haline geldiği Fenerbahçe’den ezeli rakip Beşiktaş’a geçen Gökhan Gönül, suskunluğunu HABERTÜRK okuyucuları için bozdu.
08 Eylül 2016 06:24

HABERTÜRK SPOR / KARTAL YİĞİT

 

Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en iyi sağ bek olarak kabul edilen 31 yaşındaki tecrübeli futbolcu, Sarı-Lacivertli kulüpten kopmasından yeni takımına imza attığı ana kadar yaşananları, Kadıköy’de farklı bir forma altında çıkacağı ilk derbiden transfer sürecindeki mali konulara her şeyi anlattı. Söz ‘yeni Kartal’ Gökhan Gönül’de...


KARAKTER YOKSUNU DEĞİLİM


“Başkanımız transferle ilgili gereken açıklamaları yapmıştı. “Gökhan beğendiğim bir oyuncu. Kulübüyle sözleşmesi sürüyor. Bitsin o zaman bakarız” demişti. O dönem Milli Takım’a gittiğimde teklifler gelmeye başlamıştı. Beşiktaş da teklifini yaptı. Düşünmek için süre istedim."

 


"Ancak benim daha önceden sözleşme yaptığıma dair açıklamalar, yorumlar geldi. Madem sözleşme yaptığımı iddia ediyorlar, o zaman yaptığım sözleşmeyi bulsalardı. Mahkemeye çıkınca belgeler isteniyor, kimse belgesiz suçlanmıyor. Benim üzerime de böyle boş iddialarla gelindi."


"Üstelik ben o dönem gitmek istesem gider yönetime açık açık beni isteyenler var bana kararınızı bildirin der, süre verirdim. Olur veya olmaz, o zaman başımın çaresine bakardım. Zaten FIFA kuralları gereği Ocak ayından itibaren istediğime imza atardım ama atmadım. Benim karakterimi bilen bilir."


"Şampiyonluğa oynarken bir başka kulüple anlaşacak kadar karakter yoksunu değilim. Bu tür çıkan konuşmalar tamamen ortalığı karıştırmak ve benim üzerime gelinmesi için. Futbolun sadece spor olduğunu artık bilmemiz gerek. Yarın öbür gün bu konuda dolmuş olan birilerinin bana hakaret, küfür hatta fiziki müdehalede bulunmayacağının garantisi var mı?”